Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Bój ostatni

Bój ostatni z Brukselą. Dotąd PiS był górą, ale nagle coś się zacięło

Prezes PiS wydaje się tyleż zirytowany, co zaskoczony twardą postawą Brukseli. Nie za bardzo rozumie, dlaczego tym razem mu się nie upiecze. Prezes PiS wydaje się tyleż zirytowany, co zaskoczony twardą postawą Brukseli. Nie za bardzo rozumie, dlaczego tym razem mu się nie upiecze. Adam Chełstowski / Forum
Od 2015 r. Jarosław Kaczyński wygrywał bitwy prowadzone z UE. Wiele jednak wskazuje na to, że ostatnią, o KPO i unijne środki, przegra. Choć jeszcze próbuje walczyć.
Historia bojów Zjednoczonej Prawicy z Brukselą prowadzonych pod szczytnymi hasłami suwerenności była dotąd raczej zapisem zwycięstw tej pierwszej.Ireneusz Szuniewicz Historia bojów Zjednoczonej Prawicy z Brukselą prowadzonych pod szczytnymi hasłami suwerenności była dotąd raczej zapisem zwycięstw tej pierwszej.

Unijne pieniądze, jak wszystko na to wskazuje, trafią do Polski dopiero po oddaniu przez PiS władzy i spełnieniu warunków wynikających z „kamieni milowych”, a sprawa ich pozyskania stanie się jednym z głównych tematów kampanii wyborczej. Ze szkodą dla partii rządzącej, co wyraźnie dociera do obozu władzy; także ostatnie sondaże potwierdzają, że Polacy, w dużej przewadze, widzą tu winę PiS, rządu i Solidarnej Polski, a nie opozycji czy Komisji Europejskiej.

Historia bojów Zjednoczonej Prawicy z Brukselą prowadzonych pod szczytnymi hasłami suwerenności była dotąd raczej zapisem zwycięstw tej pierwszej.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Ogląd i pogląd; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Bój ostatni"
Reklama