Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Twarz bezprawia

Twarz bezprawia. Julii Przyłębskiej wkrótce kończy się kadencja. Albo nie

Czy prezes Julia Przyłębska zostanie na stanowisku, zdecyduje prezes Jarosław. Czy prezes Julia Przyłębska zostanie na stanowisku, zdecyduje prezes Jarosław. Arkadiusz Hapka
22 grudnia skończy się – albo nie – kadencja prezes Julii Przyłębskiej. Cokolwiek się stanie, przejdzie ona do historii za to, co zrobiła z Trybunałem Konstytucyjnym i funkcją jego prezesa.
Minister Zbigniew Ziobro zapewne widziałby na tym fotelu awansowanego do TK prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego.Michał Dyjuk/Forum Minister Zbigniew Ziobro zapewne widziałby na tym fotelu awansowanego do TK prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego.

„Trybunał pracuje dobrze, ale być może stanie przed nowymi wyzwaniami i jestem przekonany, że pani prezes sobie z nimi da radę, nawet jeżeli będą bardzo trudne” – mówił w 2017 r. prezes PiS Jarosław Kaczyński na gali tygodnika „Sieci” z okazji przyznania Julii Przyłębskiej nagrody „Człowieka Roku”. Była wtedy świeżo upieczoną prezeską TK i zapowiadała, że „zwróci Trybunał obywatelom”. Prezydent Andrzej Duda, wręczając jej nominację, wyraził „nadzieję, że pod kierownictwem prezes Julii Przyłębskiej Trybunał wróci na należne mu pozycje”.

Polityka 48.2022 (3391) z dnia 22.11.2022; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Twarz bezprawia"
Reklama