Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Stress test nad Wisłą

Stress test w Przewodowie. Czy PiS wciągnął NATO w swój polityczny teatr?

Przewodów po uderzeniu pocisku. Przewodów po uderzeniu pocisku. Wojtek Radwański/AFP / EAST NEWS
Po upadku ukraińskiego pocisku przeciwlotniczego Polska została poddana ćwiczeniu z reagowania kryzysowego, którego może wymagać prawdziwa wojna. Wyszło jak zwykle, nawet jeśli ktoś starał się, by wyszło dobrze.
Sytuacja jest dla Ukraińców niewygodna, nawet jeśli wszyscy liderzy na Zachodzie tłumaczą, że strzelali w uzasadnionej obronie.Ukraine Presidency / Ukrainian Press / Zuma Press/Forum Sytuacja jest dla Ukraińców niewygodna, nawet jeśli wszyscy liderzy na Zachodzie tłumaczą, że strzelali w uzasadnionej obronie.

Polska poniosła pierwsze ofiary w wojnie Putina z Ukrainą. Dwóch rolników z przygranicznej wioski Przewodów na wschodniej Lubelszczyźnie zginęło w sytuacji, która wedle wszelkiego prawdopodobieństwa nie miała prawa się wydarzyć. W poprzedni wtorek po południu na punkt skupu zboża i traktor coś spadło z ciemniejącego już nieba. Energia uderzenia była tak duża, że powstał niewielki krater i wybuchł pożar. Ofiary poniosły śmierć na miejscu. Bliskość ukraińskiej granicy, za którą trwał tego dnia bezprecedensowy ostrzał infrastruktury energetycznej (Rosja wystrzeliła ok.

Polityka 48.2022 (3391) z dnia 22.11.2022; Temat tygodnia; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Stress test nad Wisłą"
Reklama