Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Co z nich wyrośnie?

Co z nich wyrośnie? PiS nie odpuścił sobie młodych. Kusi i zasiewa ziarno

Słuchając bajdurzenia prezesa podczas jego spotkań z wyborcami, łatwo o wniosek, że PiS nie zależy na poparciu młodych. Słuchając bajdurzenia prezesa podczas jego spotkań z wyborcami, łatwo o wniosek, że PiS nie zależy na poparciu młodych. Max Skorwider
Jeśli ktoś myśli, że „dziaderskie” pogadanki prezesa tylko zniechęcają młodych do PiS, ma rację. To jednak nie znaczy, że partia ich odpuściła. Po cichu, i przy dużych nakładach z państwowej kasy, sieje prawicowe ziarno, licząc, że zakiełkuje.
Piotrowi Mazurkowi najwięcej wpływów daje przewodniczenie radzie, rozdającego milionowe granty, Narodowego Instytutu Wolności.Kuba Atys/Agencja Wyborcza.pl Piotrowi Mazurkowi najwięcej wpływów daje przewodniczenie radzie, rozdającego milionowe granty, Narodowego Instytutu Wolności.

Zacząć trzeba od podglebia, tu nie ma drogi na skróty. Na Nowogrodzkiej wiedzą, że proste chwyty typu 500+, 300+ albo 13., 14., a nawet 15. emerytura działają na starsze grupy wyborców, ale najmłodszych nie zwabią zwykłe rozdawnicze tricki. Ich trzeba powoli i delikatnie urabiać. Bo młodość jest przekorna, lubi się buntować, nie ufa partiom i politykom. Najpierw więc młodych należy oswoić. A właściwie to ich podejść – schować szyldy i poza partią, ale pod uważnym partyjnym nadzorem wpajać od najmłodszych lat narodowo-katolickie wartości.

Polityka 48.2022 (3391) z dnia 22.11.2022; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Co z nich wyrośnie?"
Reklama