Rozmowa ze Sławomirem Murawcem, dr. hab. nauk medycznych, psychiatrą, o stanie psychicznym młodych Polaków.
Czy młodzi się radykalizują, brunatnieją? O co im naprawdę chodzi w tych wyborach?
Uczniowie nie będą mieli wpływu na to, kto ma ich reprezentować na poziomie ogólnopolskim. Powstanie kolejna instytucja działająca „w ich imieniu”.
W książce „Niespokojne pokolenie” psycholog społeczny Jonathan Haidt stawia tezę, że m.in. media społecznościowe i smartfony niszczą dzieciństwo. Ale czy technologia ma tylko mroczną stronę?
Kiedy państwo wycofuje się z opieki nad zdrowiem seksualnym dzieci i młodzieży, do gry wchodzi rynek. Tylko ten nie zawsze gra fair.
Najważniejszą cechą młodych urodzonych w latach 1995–2006 jest malejąca liczebność kolejnych roczników, a więc i coraz mniejsze znaczenie ich głosu w polityce. Mimo to nie tracą przekonania, że demokracja jest najlepszym ustrojem.
Brytyjski serial „Dojrzewanie” o 13-letnim zabójcy wstrząsnął polskimi rodzicami. Czy to się może zdarzyć u nas? Tak, bo docierają tu te same internetowe zagrożenia.
Krótkie notki głosowe coraz częściej zastępują tradycyjne wiadomości tekstowe. Choć nie wszyscy są z tego zadowoleni.
„Dojrzewanie” – w pewnym sensie nieoczekiwanie dla twórców i Netflixa – okazało się wielkim przebojem, o którym widzowie chcą dyskutować. Co odnaleźliśmy w tej opowieści?
Wbrew prognozom części krytyków polskie kino ma się dobrze. Zwłaszcza to skierowane do młodzieży – i promowane przez gwiazdy internetu.