„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polityka i obyczaje

PiS się zmieni czy zniknie? Czytamy polskie media

Polityka

Kataryna w „Plus Minus” reaguje na rozpaczliwe apele mediów prawicowych: „Po latach przytłaczającej dominacji mediów liberalnych prawica dostała swoją szansę na zbudowanie naprawdę silnych mediów konserwatywnych, jeśli teraz zostaje z niczym – oczywiście nie licząc znacząco pomnożonego prywatnego majątku swoich właścicieli i największych gwiazd – to wyłącznie dlatego, że nigdy nawet nie spróbowała czegoś więcej niż pazerne korzystanie z podstawionego jej koryta. Dotyczy to właściwie wszystkich prawicowych projektów medialnych, bo jeśli po ośmiu latach pompowania w nie publicznej kasy boją się, że nie będą w stanie utrzymać się ani z rynku, ani z czytelników, to coś poszło bardzo nie tak”. Poszło tak, jak chcieli, tylko nie wierzyli, że kiedykolwiek mogą przegrać.

Redaktor naczelna Polska Press Dorota Kania wciąż nadaje: „Czy PSL zostało [przez Platformę] oszukane? Na pewno tak. Czy Szymon Hołownia wiedział, że jest projektem Tuska? Znając jego niestabilność emocjonalną – raczej nie. Decyzje zapadły zupełnie gdzie indziej – gdzie – zapewne Państwo się domyślacie”. Na Nowogrodzkiej? To tam przecież urzęduje genialny strateg, który postanowił zniszczyć opozycję, oddając jej władzę.

W tym samym wydaniu „Polski” redaktor Kania wykazuje się jednak przebiegłością polityczną, pozwalając na zamieszczenie rozmowy z politologiem UJ Jackiem Sokołowskim nieszczędzącym krytyki PiS-owi, bo ten: „się skutecznie ogłuszył własną propagandą. Dlatego, że przejmując TVP i tworząc zamknięty ekosystem medialny, a tak naprawdę propagandowy, PiS stworzył system, w którym nikt nie może powiedzieć, że cesarz jest nagi; ba nie może nawet powiedzieć, że cesarz popełnił jakikolwiek błąd.

Polityka 47.2023 (3440) z dnia 14.11.2023; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka i obyczaje"
Reklama