Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Polityka
Czy to koniec Kościoła powiązanego z PiS; jak naprawić Trybunał Konstytucyjny; odrzucona Lewica; o co naprawdę chodzi w sporze o CPK; czy zadania domowe mają sens – to tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Zapraszamy do lektury całego numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym wydaniu „Polityki” proponujemy najświeższe tematy z różnych dziedzin, m.in.:

Czy to koniec Kościoła powiązanego ściśle z PiS? Wiele wskazuje na to, że wśród hierarchii i księży następuje zmiana pokoleniowa i polityczna, a polski katolicyzm, także pod wpływem młodych ludzi, pójdzie w nieco inną stronę niż przez ostatnie dekady – o tym w tekście okładkowym Joanny Podgórskiej.

• Lewica do wyborów samorządowych pójdzie oddzielnie, w ostatniej chwili nie doszło do koalicji z KO, o czym zdecydował premier Tusk; jak to wpłynie na trwałość obozu władzy, co oznacza dla Lewicy i jej liderów – analizuje Rafał Kalukin.

• Rozgorzał gorący spór o Centralny Port Komunikacyjny i inne „strategiczne inwestycje”, jakie są tu racjonalne argumenty, a ile lobbingu i politycznej gry – pisze Adam Grzeszak.

Co zrobić z Trybunałem Konstytucyjnym, jak uzdrowić tę instytucję, czy wybrać wariant radykalny, czy może bardziej umiarkowany, jakie pomysły ma obecna władza i kiedy zamierza je zrealizować – o tym w tekście Ewy Siedleckiej.

• „Mit pojednania”: czy i jakie porozumienie ponad podziałami jest możliwe, czy da się wypracować kompromis pomiędzy PiS i jego wyborcami a dzisiejszym obozem władzy i jego elektoratem, na jakich warunkach? – o to spierają się Marcin Matczak i Mariusz Janicki.

Czy prace domowe uczniów mają sens, jeśli tak, to jak powinny wyglądać. O tym mówi dr Aleksandra Jasińska-Maciążek w rozmowie z Joanną Cieślą.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Związki poliamoryczne, których jest coraz więcej, bywają bardzo skomplikowane i niosą rozmaite problemy – o tym w tekście Dominiki Tworek.

Czym są dzisiaj media społecznościowe, które z nich rosną, a jakie podupadają, czy rzeczywiście dają poczucie społecznych sieci, czy raczej pogłębiają osamotnienie ludzi – pisze o tym Jakub Halcewicz.

Dlaczego dorośli dziecinnieją, skąd się bierze i jak objawia życiowy infantylizm wpływający na wszystkie sfery życia – temat analizuje Grażyna Morek.

Prawa zwierząt dotyczą także ryb, co dotąd nie było takie oczywiste – argumenty etyczne, podparte odkryciami fizjologii, przedstawia Agnieszka Sowa.

Czy piosenkarka Taylor Swift pomoże Joe Bidenowi w kampanii prezydenckiej – o tym w relacji Tomasza Zalewskiego.

Jak sprawdzić, czy już w młodym wieku grozi nam zawał – tłumaczy Paweł Walewski.

I jeszcze w najnowszym wydaniu „Polityki”: • czy jest sens naprawiać piramidę w Gizie; • kobiety Kościuszki; • jak zmieniają się polskie komedie romantyczne i obyczajowe; • co to są mikrozdrady; • co zobaczyć w Peru oraz • o prezenterach z internetu i • o hiszpańskich winach.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”. Polecamy i zapraszamy!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama