Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Nowe wydanie „Polityki” Nowe wydanie „Polityki” Polityka
Dotkliwa porażka Lewicy; cztery pasjonujące dogrywki wyborcze drugiej tury; strategia premiera Donalda Tuska po wyborach; co mówią ścieki; błyskotki dla panów – to wszystko i jeszcze więcej w nowym wydaniu „Polityki”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej Polityce” jeszcze trochę podsumowań po ostatnich wyborach samorządowych, ale także wiele innych aktualnych tematów, oto nasze propozycje:

• Cztery pasjonujące dogrywki wyborcze drugiej tury: w Krakowie, Wrocławiu, Kielcach i Gdyni, których wynik sporo powie o nastrojach i politycznych trendach w ważnych miejskich ośrodkach. Kampanie i prognozy relacjonują Krzysztof Burnetko, Katarzyna Kaczorowska, Norbert Frątczak i Ryszarda Socha.

• Jak wygląda strategia premiera Donalda Tuska po wyborach, na jakie tematy teraz może postawić, co zmienić w swoich priorytetach, co z rekonstrukcją rządu, na ile lojalni okażą się koalicjanci, jak przebiegnie próba sił z PiS przed wyborami europejskimi – sytuację analizuje Cezary Michalski.

Co dalej z Lewicą, która poniosła najdotkliwszą porażkę w ostatniej elekcji samorządowej, co nie wypaliło, na czym polegały błędy sztabu, dlaczego nie sprawdziła się tematyka aborcyjna, skąd tak niska liczba kobiet głosujących na tę formację, czy dojdzie do zmian w kierownictwie ugrupowania – pisze Rafał Kalukin.

Nowe wydanie „Polityki”PolitykaNowe wydanie „Polityki”

Ponadto w nowym wydaniu „Polityki”:

• Czego można się dowiedzieć, analizując skład miejskich ścieków? Jak się okazuje, z takich badań można uzyskać całkiem sporo interesujących informacji – pisze o tym Juliusz Ćwieluch.

• O życiu kurierów, którzy dostarczają rozmaite produkty i zamówione przez aplikacje jedzenie. Jak wygląda ich praca, zarobki, dlaczego co pewien czas protestują i strajkują – o tym w tekście Marty Mazuś.

Hałas to nie tylko niedogodność czy uciążliwość, jeśli jest długotrwały, ma duży wpływ na pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia osób, które mieszkają w pobliżu jego źródeł – o tym, jak to groźne zjawisko, pisze Agnieszka Kantaruk.

Krótka była kariera Izery, polskiego samochodu elektrycznego, jednego ze sztandarowych projektów poprzedniej władzy – dlaczego tak się stało, pisze Adam Grzeszak.

• Dlaczego europejski Zielony Ład ma tak czarny wizerunek, na czym on dokładnie polega, skąd się biorą protesty rolników i czy są racjonalne – analizuje Joanna Solska.

• Jak sztuczna inteligencja pomaga naukowcom – o tym w tekście Marcina Rotkiewicza.

I jeszcze w najnowszej „Polityce”: lewicowi plastycy wojennymi bojownikami; wiedeńska wystawa Roya Lichtensteina; na ratunek księgarniom; dlaczego Putin polubił Kanta oraz: błyskotki dla panów, co to jest bierna agresja i o rozgrywkach w paintballa.

To wszystko i jeszcze więcej w nowym wydaniu „Polityki”, zapraszam, zachęcam i polecam. Miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama