Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Polityka
Na czym polega fenomen TikToka, kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, czy istnieje ślonska godka, Collegium Humanum to niejedyna uczelnia, która wydawała hurtowo wątpliwe dyplomy MBA – to i jeszcze więcej w najnowszym numerze.

W najnowszej „Polityce” proponujemy Państwu wiele nowych, interesujących tematów, w tym:

Czy TikTok zabrał nam nasze dzieci, na czym polega fenomen tej aplikacji, a na czym niebezpieczeństwa, czy istnieje pokolenie TikToka, kto tam się pokazuje, jakie wyrosły gwiazdy, influencerzy – o tym w tekście Aleksandry Żelazińskiej.

• Ruszyła kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, kto znalazł się na listach, jakie strategie przyjęły główne ugrupowania, jakie wątki pojawią się w tej batalii, na jakie rezultaty liczą sztaby – pisze Rafał Kalukin.

• Czy ślonska godka to oddzielny język, czy gwara, jakie polityczne konteksty ma ten spór i dlaczego budzi tak gorące emocje – o tym pisze Jan Dziadul.

Prokurator Ewa Wrzosek, wcześniej ikona walki o niezależność wymiaru sprawiedliwości, teraz sama ma kłopoty z prawem i regulaminem – o tym, jak daleko można się posunąć w obronie praworządności, pisze Ewa Siedlecka.

Collegium Humanum to niejedyna uczelnia, która wydawała hurtowo wątpliwe dyplomy MBA, było takich więcej – pisze o tym Anna Dąbrowska.

Barbara Nowacka, ministra edukacji, w rozmowie z Joanną Cieślą i Łukaszem Lipińskim mówi o wyzwaniach stojących przed szkolnictwem po latach rządów PiS.

Jak prezydentka Agata Wojda zdobyła Kielce, co się politycznie dzieje w stolicy świętokrzyskiego, jakie zadania czekają nowa ekipę – w relacji Juliusza Ćwielucha.

Andrzej vel Joanna, czyli o działającym przez wiele lat oszuście i bezradnym wobec tych działań państwie – w reportażu Marcina Kołodziejczyka.

• Szokująca kariera „królowej życia” Dagmary Kaźmierskiej, gwiazdy telewizji i masowej wyobraźni – pisze o niej Katarzyna Kaczorowska.

Duży kłopot z małymi lotniskami, co z nimi robić – pisze Cezary Kowanda.

Kryminaliści wracają z rosyjsko-ukraińskiej wojny – o tym w reportażu Aleksandra Atasuntseva i Pawła Reszki.

• Na czym polega i skąd się bierze przewlekłe zmęczenie, jak z nim walczyć – tłumaczy i radzi Paweł Walewski.

• O rodzinie i jej roli w dziejach świata opowiada brytyjski historyk i pisarz Simon Sebag Montefiore w rozmowie z Tomaszem Targańskim.

• Co jest dzisiaj na topie w literaturze popularnej – przedstawia Justyna Sobolewska.

Jak się robi piosenkarski konkurs Eurowizji i dlaczego specjalistami od tego są Szwedzi – w tekście Krzysztofa Nowaka.

• Nominacje w kolejnych kategoriach do Nagród Historycznych „Polityki”.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: sztuka teatralna o Jerzym Urbanie; koszmary Harariego; czy kłótnie mogą działać uzdrawiająco; kto się boi Taylor Swift; motywujące kudosy i wegańskie lody.

I jeszcze, i jeszcze więcej. Zachęcam i zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama