Kraj

Lud tego nie kupi

PiS po ostatnich zmianach personalnych ogłosił, że teraz zamierza skierować się ku ideowemu umiarkowanemu centrum i temu te roszady kadrowe mają służyć. Sezon politycznych dowcipów zatem rozpoczął się w tym roku wcześnie.

W ramach łagodzenia oblicza partii dwóch znanych radykałów Ujazdowskiego i Zalewskiego zastąpili na stanowiskach zastępców prezesa umiarkowani centryści - Ziobro i Kuchciński. Nowa twarz w Komitecie Politycznym to m.in. człowiek kompromisu Jacek Kurski. A wprowadzenie fasadowej instytucji tzw. zastępcy członka Komitetu, gdzie powstawiano kilku młodszych kolegów bez prawa do głosowania, ma otworzyć partię na nowe środowiska. Czy Jarosław Kaczyński naprawdę aż tak nisko ceni inteligencję wyborców, czy też uważa, że personalia i tak nie mają żadnego znaczenia, bo i tak on rządzi, a cała szumna zmiana wizerunku to także jego zdaniem zawracanie głowy?

Rzeczywiście, czy Kaczyński realnie zmienił zdanie o Trybunale Konstytucyjnym, o sędziach, dziennikarzach, lekarzach, biznesmenach, profesorach, elitach, Rosji, Niemcach, Unii Europejskiej; czy ma już inną wizję państwa, czy zarzucił rewolucję moralną, politykę historyczną? Nie, prezes PiS myśli tylko gorączkowo, jak wygrać kolejne wybory i powrócić z jeszcze większym zacięciem do celów i metod, jakie wprowadzał w życie przez ostatnie dwa lata. Przekonanie jednak, że ponownie „ciemny lud to kupi", ma tym razem mniejsze, niż jeszcze kilka miesięcy temu, uzasadnienie.   

  
 

Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną