Kraj

Kolej Jackowskiego

Były poseł LPR i radny samorządowy, z wykształcenia historyk, Jan Maria Jackowski odnalazł się w branży kolejowej.

Obecnie jest pełnomocnikiem prezesa Kolejowej Oficyny Wydawniczej, spółki zależnej od Grupy PKP (właścicielem KOW jest 11 najważniejszych spółek z tej grupy). Ma przygotowywać nowe, techniczne czasopismo skierowane do kolejarzy.

Prezes KOW Jan Remiszewski potwierdza, że Jackowski rzeczywiście jest jego pełnomocnikiem, ale nie chce rozmawiać o szczegółach tej współpracy: – Jest prowadzony pewien projekt, ale dopóki nie będzie gotowy, nie mogę zdradzać żadnych jego szczegółów – mówi Remiszewski. Prezes odmawia także odpowiedzi na pytanie, jakie kompetencje Jackowskiego przemówiły za zatrudnieniem go. – Odpowiednie – ucina. Nie zamierza także odpowiedzieć, czy ktoś polecił go do pracy. Nieoficjalnie wiadomo, że ojcem posady dla Jackowskiego miał być były wiceminister transportu w rządzie PiS Mirosław Chaberek, który zainicjował projekt nowej gazety.

Sam Jackowski także nie chce rozmawiać o swoim zajęciu ani wyjaśnić, czy brak doświadczenia w branży kolejowej mu w tym nie przeszkadza: – Wolę porozmawiać o tym, że napisałem trzy książki, mam sześć córek – wylicza.

Jackowski był członkiem Rady ds. Mediów i Informacji działającej przy prezydencie Lechu Wałęsie, jako poseł AWS stał na czele sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Od 18 lat jest zatrudniony w TVP, obecnie – jak podaje TVP – na stanowisku komentatora w Agencji Produkcji Telewizyjnej.

Według eksperta rynku kolejowego Adriana Furgalskiego, projekt nowego czasopisma nie ma większych szans rynkowych: – Jest nierozwojowy, zwłaszcza że gazeta miałaby zajmować się firmą, od której jest zależna.

 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Mury Granady. Co zachwyca w Andaluzji

Gdy w Polsce zimno i plucha, tylko niespełna trzy godziny lotu dzielą nas od Andaluzji, gdzie cieszyć możemy się promieniami słońca i niezwykłymi zabytkami.

Paweł Moskalewicz
10.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną