Jak człowiek z psem lub kotem
20 kwietnia rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów. I komu on służy?

Ciągle słyszymy powtarzające się zachęty w rodzaju „Chcesz schudnąć, kup sobie psa". Okazuje się jednak, że współistnienie świata ludzkiego i zwierzęcego wymyka się wszelkim prostym regułom i zasadom. Oto bowiem, można sobie kupić psa, rzadko wyprowadzać go na spacer i wówczas otrzymujemy rezultat nieoczekiwany: pies tyje. Zdumienie właściciela nie ma granic tym bardziej, ze sekunduje on psu i też nabiera wagi. Razem podjadają przy stole, między posiłkami coś tam przegryzają, razem gustują w daniach tłustych i słodkich, razem nie wychodzą. Oba, było nie było, ssaki kontemplują na kanapie wzajemne zrozumienie i współpracę, wspólnie celebrując fakt, że poprawia się im razem i każdemu z osobna, charakter . Właściciel wraz z każdą przybywającą fałdą rozleniwia się coraz bardziej, coraz rzadziej też chce mu się stawać do walki w wyścigu szczurów (w końcu coraz mniej w nim podobieństwa do wygłodzonego szczura). Pies też staje się oazą poczciwości, ani mu w głowie pobiec za denerwującym kotem albo podgryźć kostkę irytującemu typowi, który w dodatku szybko chodzi.

Więc wloką się pies z panem, w sześć łap, noga za nogą, dajmy na to po parku. I tu spotyka naszą parę przykra tym bardziej, że niczym niezasłużona niespodzianka. Oto nagle przed nimi wyrasta gość z ulotkami w garści i proponuje, żeby odchudzić psa, bo jest - z przeproszeniem - za gruby. Czy ktoś kiedykolwiek słyszał podobną obelgę? Owszem, może i pies jest trochę przy kości, może choć jest jamnikiem dziwnie przypomina bulteriera, ale co komu do tego?

Tymczasem w akcji, która odbyła się w weekend poprzedzający rozpoczęcie Tygodnia Walki z Otyłością Psów i Kotów takie przypadki wydarzały się nagminnie. Trudno będzie tego rodzaju otwartość wytrzymać przez cały okrągły tydzień. W tej sytuacji proponujemy opracowanie BMI (Body Mass Index) dla psów i kotów na wzór takiego jaki istnieje dla ludzi. Wówczas właściciel dyskretnie obliczy BMI posiadanemu zwierzęciu, tak jak i oblicza sam sobie. Dyskretnie.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną