Kraj

Publiczna przegrywa walkowerem

TVP bez transmisji sportowych

Wskutek niefrasobliwości władz telewizji publicznej płacący abonament klienci TVP nie mogli zobaczyć występów naszych siatkarek.

Jak pokazać coś, czego pokazać nie można? Z tym karkołomnym zadaniem mierzą się ostatnio coraz częściej dziennikarze redakcji sportowej TVP. Efekt jest naprawdę komiczny. Podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy w siatkówce damskiej każdy serwis sportowy rozpoczynał się od korespondencji specjalnego wysłannika z Łodzi, który niezmiennie zachwycał się grą naszych rodaczek.

Widzowie musieli mu jednak wierzyć na słowo, oglądając trybuny lub zawodniczki po zejściu z boiska. W czasach radiowych transmisji mówiło się w takich wypadkach: „Szkoda, że państwo tego nie widzą!”. Wskutek niefrasobliwości władz telewizji publicznej nie widać coraz więcej – tylko przy sporcie pozostając.

Ostatecznie można odżałować, że nie oglądamy meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów (z założenia bez polskich zespołów), tym bardziej że wbrew pozorom to nie futbol jest dzisiaj naszym sportem narodowym, lecz właśnie siatkówka. „Złotka”, czyli nasze dziewczyny, to już niemal skarb narodowy. Do ich poziomu dostroili się mężczyźni zdobywając niedawno tytuł mistrza kontynentu. Niestety płacący abonament klienci TVP także tych występów nie mogli zobaczyć. Możemy za to po „Wiadomościach” oglądać relacje z egzotycznych rajdów motocyklowych, które nikogo nie obchodzą, może z wyjątkiem sponsorów startujących ekip.

Należałoby poskarżyć się na telewizję publiczną, która oddaje Polsatowi i kodowanym kanałom najbardziej popularne dyscypliny i odbiera rodakom przyjemność wspólnego przeżywania radości, gdyby tylko wiadomo było, na kogo imiennie się poskarżyć i zwłaszcza do kogo.

Polityka 41.2009 (2726) z dnia 10.10.2009; Flesz. Ludzie i wydarzenia; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Publiczna przegrywa walkowerem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Niemiłosierni Polacy

Dlaczego Polakom tak trudno przychodzi współczuć i pomagać słabszym, zwłaszcza bezdomnym i uchodźcom wojennym.

Ryszarda Socha
27.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną