Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Sama żałość

Polska odpadła z eliminacji do MŚ w RPA

Jedyny gol strzelony do własnej bramki w 3 minucie meczu ze Słowacją był gwoździem do trumny występów reprezentacji Polski w eliminacjach do finałów mistrzostw świata.

Nasi piłkarze nie pojadą do RPA, choć mieli ku temu wszelkie dane. Nigdy przedtem nie wylosowaliśmy bowiem tak słabej grupy eliminacyjnej. Teoretycznie wszyscy rywale byli do pokonania, włącznie z rozstawionymi z nr 1 Czechami, którzy wszakże akurat są w podobnym do nas dołku. Zamiast awansu Polacy na sześć zespołów w naszej grupie zajęli przedostatnie miejsce. Za nami znalazło się tylko San Marino. Tak źle z polskim futbolem w ostatnim półwieczu jeszcze nigdy nie było.

Na puste trybuny nie wpłynęła bynajmniej fatalna pogoda. Kibice zbojkotowali mecz znacznie wcześniej i niespełna tylko 4000 z nich kupiło bilety. Znudziło się już im nie tylko oglądać beznadziejną grę, ale i besztać działaczy skandując „ J.... PZPN". Internetowo zorganizowali akcję „Pusty Stadion" . Na stronie „koniecpzpn" zarejestrowało się do wczoraj 150 tys. kibiców. Ten bojkot dostrzegli sponsorzy i tuż przed meczem Bank Zachodni WBK wycofał swoje reklamy. To swoiste referendum jest w sumie gorsze niż przegrane mecze. Po czymś takim po prostu powinno się rezygnować z odpowiedzialności za stan futbolu. Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości co do tego, że tak się nie stanie. I to wszystko przed Euro 2012, którego będziemy gospodarzami. Sama żałość!

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną