Kultura

Cena wszystkiego

Mea pulpa

Nareszcie mamy konkret. Aktorka Katarzyna Glinka, która pomimo wszelakich widocznych oraz tych niewidocznych, ale wyobrażalnych, parametrów już dawno powinna się publicznie rozebrać, a nie rozbiera się, podała wreszcie swą cenę. Pokaże wszystko za 100 tys. euro. Zbieraliśmy kiedyś na czołgi, na odbudowę stolicy, na stocznie. Zbierzmy wreszcie kasę na coś, co ma ręce i nogi.

• Po tragedii w Smoleńsku kilku rodzimych artystów ruszyło nagle do piór i szybko przelało swój ból na papier. Pierwszy był raper Doniu, za nim poszli Michał Wiśniewski i Ich Troje. Posłuchaliśmy uważnie. Tragizm jest odczuwalny w każdym słowie. Rodzi się także pytanie. Dlaczego zawsze najmocniej przeżywają ci najmniej zdolni?

• W telewizji ujawnił się wreszcie najbardziej tajemniczy narzeczony III RP, czyli wokalista Kuba Badach. Artysta, wiązany ostatnio z Aleksandrą Kwaśniewską, zdementował co następuje: Nie jest dziedzicem rodzimego imperium spożywczego, nie posiada osobistej ksywki „nabiał” i nie poznał jeszcze pierwszych rodziców niegdyś pierwszej córki. I że pierwszy raz słyszy o jakimś narzeczeństwie. Informujemy o tym jako pierwsi.

• Pięknie o swoim partnerze Pawle Jóźwickim w „Twoim Stylu” opowiada wokalistka Ania Dąbrowska. „Dzięki niemu już nie obgryzam paznokci, nie mlaszczę i nie kończę, jak kiedyś, każdego zdania: No coś ty, naprawdę?”. Aż chciałoby się zazdrośnie zawołać: Paweł, Ania już nie mlaszcze? No coś ty, naprawdę?

• Polski show-biznes jaki jest, każdy kiedyś widział, a jak nie miał okazji, to niech go Pan Bóg broni. Największym wydarzeniem kronik towarzyskich ostatnich dwóch tygodni był Michał Piróg w kozaczkach na wysokim obcasie. I ten wysoki obcas to był jedyny wysoki poziom tego wydarzenia.

• W maju do sklepów trafi nowa pyta zatytułowana „Starsi Panowie”, reklamowana dwoma niemłodymi już nazwiskami Macieja Maleńczuka i Pawła Kukiza. Artyści zmierzą się na niej z dziedzictwem Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Młodsze pokolenie gościnnie reprezentować będą panie Flinta, Przemyk i Kayah. W muzycznym świecie tanich drani wreszcie zaświtało coś wartościowego.

• Show-biznes, jak powszechnie wiadomo, dzieli się na ludzi zdolnych oraz zdolnych do wszystkiego. Ostatnio na krawędzi tych dwóch światów balansuje pisarka Katarzyna Grochola. Pani Kasia, dzielnie walcząca w „Tańcu z gwiazdami”, popadła w niekontrolowaną medialną szczerość na granicy masochistycznej wylewności. Nas najbardziej przeraża, że to na kilometr pachnie nową książką.

• Po kilku latach przestoju wraca wokalistka Urszula. Co tu ukrywać, nie będzie łatwo. Jej płyta będzie musiała stoczyć walkę z produktami artystek o trzydzieści lat młodszych czy kilka tysięcy wulgaryzmów rocznie bezczelniejszych. Czas dmuchawców, latawców i wiatru zastąpił czas dmuchania, latawic i niestrawności.

• Niestety, coś, co wydawało się niedawno ciężkim żartem, dziś groźnie zapachniało konkretem. Okazuje się, że w TVN naprawdę powstaje film o Przemysławie Salecie. W rolę roztańczonego boksera ma się wcielić aktor Szymon Bobrowski. Mało tego, rolę żony pana Salety zagra Ania Przybylska. My już rzucamy ręcznik i zaczynamy odliczanie.

Alicja Bachleda-Curuś będzie jurorką na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. My z przyjemnością byśmy też zaprosili pana Farrela. Mógłby być jurorem w kategorii „krótki film amatorski zrobiony własnoręcznie przy użyciu dwóch zajętych sobą osób”.

• Aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska rozstała się ze swoim wieloletnim partnerem Adamem Królem. Niestety, tylko na kilka dni i wyłącznie w „Super Expressie”. Pan Adam, co prawda, zdementował plotki w programie „Dzień Dobry TVN”, ale nie został zaproszony do wspólnego gotowania, co ewidentnie świadczy o kryzysie w ich związku.

Robert Chojnacki, były saksofonista De Mono, znany szerzej z kariery solowej, po latach samowolki i anarchii ożenił się. Wybranka muzyka jest od niego dużo młodsza, co nie jest trudne, no i sporo wyższa. A to tym bardziej.

• No wreszcie. Będzie nas więcej i na dodatek ładnych dość. Aktorka Katarzyna Bujakiewicz jest w ciąży i to osobiście oraz wie z kim. Ojcem dziecka jest poznański biznesmen, małżonek artystki oraz jej partner (to ciągle jedna osoba), co potwierdza teorię, że polski show-biznes jest nudny, banalny i przewidywalny. Ojczyzna niecierpliwie czeka na swojego Tigera Woodsa, ale znając tych z Poznania, to nawet w tej dziedzinie nie liczmy na rozrzutność.

• No, niestety, taka wiadomość musiała kiedyś nadejść. Pieśniarz i tancerz Ivan Komarenko pracuje nad swą kolejną płytą. Oto kilka ważnych informacji o krążku. Płyta ma średnicę 120 mm, grubość 1,2 mm, ważyć będzie około 15 g. Pokrywać ją będzie powłoka polikrystaliczna. Niestety, będzie też na niej muzyka.

Polityka 19.2010 (2755) z dnia 08.05.2010; Kultura; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Cena wszystkiego"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną