To będzie kampania w czerni i sepii – powiedział jeden z polityków PiS. Co oznacza, że ma to być pierwsza w historii kampania bez udziału głównych rywali.
Najnowsza edycja Pięćsetki potwierdza, że w Polsce nie było kryzysu, tylko spowolnienie.
Rozmowa z dr Małgorzatą Starczewską-Krzysztoszek, główną ekonomistką PKPP Lewiatan, członkiem Rady Gospodarczej przy premierze
Wszystkie banki w Polsce obronną ręką wyszły z kryzysu finansowego, ale niektórym nie udało się uniknąć spadku aktywów. Znacznie lepiej na ich tle poradziły sobie Otwarte Fundusze Emerytalne. Może państwo zbyt mocno je wspierało?
Prokurator generalny Andrzej Seremet w najczarniejszych snach nie mógł przewidzieć, z jaką sprawą już na progu swej kadencji będzie musiał się zmierzyć.
Kontynuacja dzieła zmarłego prezydenta jawi się jako główne hasło kampanii Jarosława Kaczyńskiego. Ale jakiego dzieła? Nie ma żadnych przesłanek, aby chodziło o cokolwiek innego niż powrót do IV RP.
Co łączy koniec Bonda z końcem krętactwa katyńskiego i irańską bombę z naszym udziałem w moskiewskiej defiladzie?
Miesiąc od tragedii pod Smoleńskiem prezydencka kancelaria pracuje prawie normalnie. Zaś pałac przy Krakowskim Przedmieściu przypomina twierdzę, w której przyjaciele czczą pamięć prezydenta.
O tym, po co nam rytuały i rytualne spektakle mówi prof. Roch Sulima, antropolog kultury z Uniwersytetu Warszawskiego
W polskim parlamencie zawód lobbysty wykonuje 16 osób, w brytyjskim 3 tys., a w europejskim – 15 tys. Jeśli nie zmienimy fatalnej ustawy, lobbyści znikną, a zastąpią ich kombinatorzy.
Kier, złodziej prima sort, z wiekiem robi się roztargniony, i zamiast na bank, skacze na damski sklep.
Łamanie celibatu, pedofilia, kryptohomoseksualizm – Watykan ma rosnący problem z aktywnością seksualną księży. Kościołowi grozi kryzys wiarygodności na niespotykaną skalę.
Na warszawskim parkiecie znów zapachniało wielką ropą. Tym razem ma trysnąć Janowi Kulczykowi. Kupując akcje Kulczyk Oil Ventures (KOV) możemy zrobić podobny interes, jak w 2007 r. na udziałach Petrolinvestu Ryszarda Krauzego.
150 znakomitych tytułów, wielu wybitnych gości, w tym Werner Herzog, na siódmej edycji festiwalu Planete Doc Review (7–16 maja).
Wybitni artyści nakręcili powierzchowną zbiorówkę o miłości
●●●●●○
●●○○○○
Intymny dziennik dorastania w traumie imigracji
Książka dobrze skrojona, trzymająca w napięciu i zwyczajnie lekturowo smakowita.
Wszystko to na wyciągnięcie ręki, a jednak niedostępne
Ta mieszanka jazzu, soulu i rhythm and bluesa, mimo upływu wielu lat, nic nie straciła na atrakcyjności.
Istnieją Bohaterowie, którzy przechodzą do Historii. Istnieją również bohaterkowie, którzy nie przechodzą nawet do historyjki i znikają niemalże bez śladu, choć swego czasu znaczyli bardzo wiele. Do takich wielkich zapomnianych należy choćby Bernarr Macfadden.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
"Im większa różnorodność w postrzeganiu świata, tym lepiej dla kina" - mówi słynna nowozelandzka reżyserka, której film „Jaśniejsza od gwiazd” właśnie wszedł na ekrany naszych kin.
Steven Seagal od dawna uchodzi za złego aktora. Ale dotąd udawało mu się dość skutecznie grać dobrego człowieka.
Dwa lata temu na Biennale Architektury w Wenecji wystawę w polskim pawilonie uznano za najlepszą i nagrodzono Złotym Lwem. W tym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu i pojawiło się pytanie: kto jest godny reprezentować nasz kraj? Okazało się, że nikt.
„Pomyślałem sobie – historycznie tośmy się zapisali, ale liczebnie tośmy się odpisali” - wspominał żołnierz I Armii WP, w cywilu – stolarz z Broku nad Bugiem.
W 1913 r. wielkie obchody 300-lecia wstąpienia Romanowów na tron moskiewskich carów miały pokazać światu wielkość rosyjskiego samodzierżawia. Obchody 65. rocznicy zwycięstwa Armii Czerwonej i sprzymierzonych nad III Rzeszą mają zademonstrować więź dzisiejszej Rosji z wartościami zachodniej demokracji. Czy ten zamiar może się udać?
Rozmowa z prof. Davidem Livingstonem Smithem, filozofem z New England University, o tym, dlaczego Homo sapiens stał się tak wojowniczy.
Skąd się właściwie bierze gorączka? I dlaczego normalna temperatura naszego ciała wynosi około 37 stopni?
Po wyborach parlamentarnych 6 maja Brytyjczycy nie tylko będą mieli nowy rząd, lecz nawet może zmienią system rządów. Na gorszy, bo koalicyjny?
Rosyjska Flota Czarnomorska pozostanie na Ukrainie – przeciwko tej decyzji ukraińska opozycja walczy na słowa, pięści i jaja. Czy to koniec prozachodnich tęsknot Kijowa?
Szwecja przygotowuje się do obchodów dwusetnej rocznicy panowania dynastii Bernadotte, potomków napoleońskiego marszałka. Większe zainteresowanie na świecie wzbudza jednak czerwcowy ślub następczyni tronu księżniczki Wiktorii.
Zawód onkologa narzuca codzienne myślenie o śmierci, a w konsekwencji człowiek dosyć wcześnie odpowiada sobie na najważniejsze pytania. Jedno z nich dotyczy tego, jak niedaleko sięgają jego możliwości - mówi Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld.
Kiedy pyły wulkaniczne unieruchomiły na lotniskach samoloty turboodrzutowe, w odwodzie zostały śmigłowe, zaczęto nawet przebąkiwać o sterowcach. Warto przypomnieć, że u zarania masowej komunikacji samolotowej pomiędzy Ameryką a Europą używano łodzi ze skrzydłami.
Wśród stu najlepszych tenisistów świata sklasyfikowanych jest dwóch Polaków – Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. Obecność w tym gronie ma wartość sportową, psychologiczną i finansową.
Ich przeznaczenie: zabić, usłyszeć wyrok, trafić za kraty, siedzieć. A siedząc rozpamiętywać, odcinać przeszłość, wymyślać przyszłość. Czasu jest dość, niektórzy mają na to całe życie.