Kultura

Figura

Mea pulpa

To jest news tygodnia. Edyta Górniak przestała jeść. Artystka postanowiła usprawnić nieco i podrasować rady swego dietetyka i zdecydowanie rzuciła jedzenie. Celem zabiegu jest powrót do figury z początków kariery. Edytę na parkiet „Tańca z gwiazdami” mają na noszach wnosić Kochanek z Maserakiem.

• Media przyniosły tragiczną informację o chorobie lidera grupy Behemoth Adama Darskiego. Spekuluje się o białaczce. Wokalista od kilkunastu dni przestał być tylko diaboliczną bestią i czarno-różowym narzeczonym Dody, a został człowiekiem. Natężenie chrześcijańskich odruchów wobec dyżurnego satanisty kraju pokazało nam dobitnie, że miłosierdzie nie mieszka tylko u harcerzy na Krakowskim Przedmieściu.

• Czarne chmury zawisły nad głową dziennikarza, lekarza, perkusisty, pyskacza i niegdyś jajarza Wojtka Jagielskiego. Pojawiły się opinie, że program „Dzień dobry TVN”, prowadzony przez niego i Jolę Pieńkowską, ma najsłabszą oglądalność i stacja szukała winnych. I podobno bardziej się opłacało, żeby to była jego wina.

• W „Twoim Stylu” jeden z najinteligentniejszych gejów popkultury aktor Jacek Poniedziałek. „Gdy po raz pierwszy zrobiłem »to« z facetem, modliłem się nocą przed kościołem, żeby mi się to więcej nie przydarzyło i prosiłem o odkupienie”. Nie pierwszy i nie ostatni to dowód na to, że Kościół w Polsce traci moc.

• Jedna z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia Ewa Farna zaczyna robić prawdziwie międzynarodową karierę. Znana dotychczas w Czechach, Słowacji i Polsce, teraz mocno stanie na własne nogi za pomocą stopy kolegi. Otóż światowe media obiegło zdjęcie młodziutkiej wokalistki uprawiającej miłość francuską ze stopą niezidentyfikowanego mężczyzny. Po jakości stopy widać, że facet ma chody.

• Szykuje się prawdziwa rewolucja, i to na wizji i w kolorze. W programie „Gotowi na botoks”, nadawanym w kanale Polsat Cafe, do zabiegu poprawiania sobie twarzy live zostali zaproszeni Agnieszka Frykowska, Krzysztof Ibisz i Renata Beger. Generalnie wszyscy ci, którzy spóźnili się na zabieg pompowania oleju do głowy.

• W „Machinie” Kazik Staszewski dokonuje epokowego odkrycia wywiadowczego. „Po co jest wywiad?”– pyta artysta i odpowiada: „Z jednej strony potrzebny jest gazecie, której przedstawicielem jest pytający. Potrzeby jest po to, by czytelnik taką gazetę kupił, bo interesuje go właśnie przepytywana osoba”. Normalnie szok. Od czasu „Przyczynku do niektórych zagadnień językoznawstwa” nikt mnie tak bardzo nie wystraszył.

• Podobno aktorka, podobno znana z seriali, czyli Aleksandra Nieśpielak, podobno postanowiła nagrać płytę ze swoim śpiewem. Jesteśmy bardzo za. Już grzejemy miejsce w rubryce „Najbardziej nieznane płyty nieznanych artystów”.

• Maciej Maleńczuk oprócz bycia poetą, rockmanem, bluesmanem, publicystą i filozofem bywa także specem od kobiet. „Kobieta jest istotą, która kompletnie nie panuje nad tym, co się z nią dzieje w środku – naucza Maciej. – Kobieta wszystko robi podświadomie, bo o świadomości nie ma bladego pojęcia”. Widzieliśmy zdjęcia Maćka ze ślubu. Panna młoda była jakaś taka blada i bez pojęcia.

• Z nową płytą po długiej przerwie wraca laureatka programu „Idol” Monika Brodka. Monika jest góralką z miejscowości Twardorzeczka, więc twardo stąpa po ziemi. Wie, że polska muzyka się nie sprzedaje, więc nagrała premierowy utwór, którego od razu nikt nie zagra w radiu ani razu.

• Michał Wiśniewski, demon estrady z lat minionych, przyzwyczaił nas już do małżeńskiej szarady. Tym razem media wytropiły Michała, gdy po rozstaniu z małżonką numer trzy spędzał czas z małżonką numer dwa, co podobno rozbudziło także nadzieje małżonki numer jeden. Michale, wszystko wskazuje, że twój szczęśliwy numerek to cztery.

• We „Wprost” Agnieszka Holland w epickim wywiadzie roku nawiązującym do jej najlepszych filmów. „Mam w rodzinie bliźnięta, robiłam film o bliźniętach, wiem, jak to jest, jeśli jedną połowę się straci. Takie rybki miałam w akwarium – gdy jedna zmarła, to ta druga zjadła wszystkie inne rybki”. To teraz wiadomo, rybka bliźniak psuje się od głowy.

• W „Forbes” aktualny cennik krajowych gwiazd według komercyjnej wyceny podobno dziesięciu wiodących agencji reklamowych. Wszyscy piszą o laureatach, my zatem o tych najlepszych, ale od końca. Na setnym miejscu Augustin Equrrola, przed nim Julia Kamińska oraz Piotr Fronczewski. Ktoś mi tutaj nie pasuje. Z dzisiejszego odcinka odpada para numer... 

Polityka 35.2010 (2771) z dnia 28.08.2010; Kultura; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Figura"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną