Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Jazz nawet na Szyndzielni

Bielska Zadymka Jazzowa 2011: będzie się dymić!

Bielska Zadymka Jazzowa 2011 Bielska Zadymka Jazzowa 2011 materiały prasowe
Pojawią się m.in. Candy Dulfer, Joshua Redman i żywa historia – 80-letni pianista Ahmad Jamal, niegdyś współpracownik Milesa Davisa.

Co roku Bielsko-Biała dwukrotnie staje się stolicą jazzu: najpierw za sprawą Jazzowej Jesieni Tomasza Stańki, a parę miesięcy później – festiwalu z dłuższym stażem: Bielskiej Zadymki Jazzowej, w tym roku już trzynastej (obecnie nosi też nazwę LOTOS Jazz Festival; 16–20 lutego). Jeśli nawet śnieżnej zadymki nie będzie, to muzyczna zadyma – z całą pewnością, z takim gwiazdorskim składem. Wystąpią ze swoimi zespołami: jeden z najsłynniejszych dziś saksofonistów Joshua Redman; żywa historia – 80-letni pianista Ahmad Jamal, niegdyś współpracownik Milesa Davisa; wybitny młody kontrabasista izraelski Avishai Cohen czy holenderska pierwsza dama saksofonu Candy Dulfer.

Koncerty odbywać się będą w Galerii Sfera, sali koncertowej szkoły muzycznej i Teatrze Polskim, a rockowy finał z udziałem szwajcarskiego zespołu The Hillbilly Moon Explosion – w schronisku na Szyndzielni.

Szczegóły: www.zadymka.pl

Polityka 08.2011 (2795) z dnia 19.02.2011; Kultura; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Jazz nawet na Szyndzielni"
Więcej na ten temat

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek: duet lewicy na eksport? Aż tak różowo nie jest

Grający teraz głównie na siebie i swego partnera Robert Biedroń coraz bardziej ciąży swojej formacji. I choć na lewicy mówi się o kolejnym projekcie zjednoczeniowym, stanie się to zapewne bez Biedronia i Śmiszka, którzy ponoć mają inne plany na życie.

Rafał Kalukin
17.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną