Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Bluesowe Suwałki

Suwałki Blues Festival (od 14 do 16 lipca)

materiały prasowe
Jak dotychczas nigdy nie było narzekań na suwalską imprezę. Jest absolutnie pewne, że i teraz ich nie będzie.

To już czwarta edycja Suwałki Blues Festival. Od 14 do 16 lipca prosta, szlachetna i ekscytująca muzyka, której od stu lat słucha cały świat, znów będzie rządzić w Suwałkach. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na nader silną reprezentację brytyjską. Przede wszystkim legendarny The Blues Band. To formacja, która dekady temu pokazała Europie, czym jest rythm’n’blues i że można go grać nie mniej porywająco niż Rolling Stonesi. Zespołem rządzi znakomity gitarzysta Dave Kelly, który wystąpi również w duecie ze „szkocką Janis Joplin”, czyli Maggie Bell.

Obok gwiazd z USA, Anglii, Francji, Holandii, Czech oraz innych dalszych i bliższych krain będą – rzecz jasna – Polacy. Namawiałbym zwłaszcza do posłuchania największego chyba rodzimego odkrycia bluesowego ostatnich lat, czyli komba Boogie Boys. Ten zespół, nie gorzej niż słynna Nocna Zmiana Bluesa Sławka Wierzcholskiego, pokazuje, że gatunek muzyczny o długiej historii nie musi mieć nic wspólnego z dźwiękowym muzeum. A poza tym artyści, których znamy i podziwiamy od lat: Shakin’Dudi, Martyna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Easy Rider – by tylko tych wymienić. Jak dotychczas nigdy nie było narzekań na suwalską imprezę. Jest absolutnie pewne, że i teraz ich nie będzie.

Szczegóły: suwalkiblues.com

Polityka 29.2011 (2816) z dnia 12.07.2011; Afisz. Premiery; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Bluesowe Suwałki"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek: duet lewicy na eksport? Aż tak różowo nie jest

Grający teraz głównie na siebie i swego partnera Robert Biedroń coraz bardziej ciąży swojej formacji. I choć na lewicy mówi się o kolejnym projekcie zjednoczeniowym, stanie się to zapewne bez Biedronia i Śmiszka, którzy ponoć mają inne plany na życie.

Rafał Kalukin
17.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną