Wystawy na szlaku
Latem galerie nie rozpieszczają ofertą, ale są wyjątki. Dziś polecamy wystawy, które odwiedzić można na wakacyjnych szlakach.
Wystawy, które warto zobaczyć
Michal Boubin/PantherMedia

Wystawy, które warto zobaczyć

Jacek i Rafał Malczewski, Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, wystawa czynna do 31 sierpnia

Kossakowie, Witkiewiczowie i właśnie Malczewscy – to bodaj najsłynniejsze artystyczne pary ojciec-syn. Wystawa w Radomiu prezentuje wielkiego polskiego symbolistę i jego syna Rafała, niedorównującego ojcu sławą, ale potrafiącego stworzyć własny, oryginalny styl malarski (zarówno przed wojną w Polsce, jak i po wojnie – w Brazylii). 125 obrazów (w tym liczne portrety i autoportrety rodzinne), szkicowniki, listy, zdjęcia, pamiątki rodzinne, obrazujące wzajemne relacje, składają się na tę ciekawą rodzinną wystawę.

***

Salon Plakatu Polskiego, Muzeum Plakatu w Wilanowie, wystawa czynna do 4 września

Już po raz 15 organizowany jest przegląd tego, co w rodzimym plakacie najciekawsze. I trzeba przyznać, że ponure informacje o zgonie gatunku okazały się na szczęście przedwczesne. Plakat, choć mniej widoczny na ulicach, ma się świetnie, uprawia go wielu młodych artystów, którzy nieskrępowani legendą polskiej szkoły tworzą prace wyraziste, odważne, a niekiedy wręcz brawurowe.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną