Kultura

Objawienie

Mea pulpa

Jest. Czekałem na takie objawienie dobre kilka tygodni. W kinie polskim znów coś drgnęło. Pani nazywa się Aleksandra Hamkało i budzi we mnie wszystkie przypisywane mi przez prokuraturę odczucia. Podobno zaczynała w klipie grupy Behemoth, gdzie grała kochankę diabła. Teraz gra w filmie „Big love”. Ewidentnie materiał na żonę.

• To jest skandal, niedopatrzenie i prowokacja. Gwiazda programu „Top Model” Joanna Krupa została pogryziona przez polską świnię i to na Mazurach. Podobno stan Joanny jest stabilny. Obszerny wywiad ze świnią znajdziemy w najnowszym wydaniu magazynu „Show”.

• Ta wiadomość budzi powszechne niedowierzanie. Szymon Majewski stracił program „Szymon Majewski Show”. Podobno bezpośrednim powodem zwolnienia było podejrzenie władz stacji, że autor planuje kupić TVN i przerobić na bankomat.

Ewa Farna, kobieta, która wyparła się polskich dróg, trwa w medialnym natarciu. Tym razem młoda wokalistka wyznaje: „W życiu kieruję się dziesięcioma przykazaniami. I w kontrakcie mam zapisane, że moje działania będą zgodne z dekalogiem”. Trudno. Szkoda, że Amy Winehouse nie doczekała tej wypowiedzi.

• Ciekawą refleksją właśnie na temat tragicznej śmierci Amy Winehouse podzieliła się wokalistka Kora Jackowska: „Nienawidzę jej za to, że umarła. Zrobiła nam straszne świństwo”. To swoiste novum w show-biznesie. Bo tam ludzie raczej nienawidzą się za to, że żyją.

• W teledysku czarnej grupy Behemoth wystąpił gościnnie Maciej Maleńczuk, syn Edwarda. Zagrał tam samego Lucyfera. Podobno nie miał żadnych kłopotów z wcieleniem się w postać. Znając Maćka, można podejrzewać, że może mieć raczej kłopoty z wyjściem z roli.

• To był smutny news tygodnia. Przesympatyczny pięściarz Krzysztof Diablo Włodarczyk trafił do szpitala podobno na skutek przedawkowania leków antydepresyjnych. Obecnie bokser wraca do formy i planuje powrót na ring już w październiku. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą kuracją jest dać komuś w mordę.

• To nie jedyny news z krainy twardych pięści i mocnych szczęk. I to nie jest żart. Do kolejnego powrotu na ring szykuje się nasza wielka duma białych, czyli Andrzej Gołota. Mistrz planuje podobno dwie walki jeszcze w tym roku. Pierwszym przeciwnikiem Endrju ma być Gienek Loska.

• Wydało się, dlaczego ostatnio nie widać go w żadnym filmie ani nawet serialu. Zbigniew Zamachowski wyznał, czemu od trzech lat nie dostaje propozycji. Okazało się, że producenci kazali mu wstrzyknąć botoks albo zrobić operację twarzy. Polskie kino ewidentnie zbliżyło się do Hollywood. Na długość skalpela.

• Szykuje się wielka uczta dla wszystkich, którzy lubią Gosię Andrzejewicz. Ta wielka polska piosenkarka postanowiła zareagować na liczne prośby fanów i nagrać kolejną wielką płytę. Jeśli jednak któryś z fanów się rozmyślił, to prosimy o pilny kontakt z artystką.

Marta Żmuda-Trzebiatowska, utożsamiana do niedawna z cukierkowymi postaciami z cukierkowych seriali, zagrała wreszcie w poważnym filmie o życiu. Będzie to teledysk do utworu wokalisty grupy Coma Piotra Roguckiego. Akcja dzieje się głównie pod wodą, ale z ruchu ust aktorów wynika, że dialogi są ciekawe.

• Prawdziwy artysta zawsze jest sam. To kontrowersyjne stwierdzenie świetnie pasuje do losów Edyty Górniak. Po zwolnieniu menedżerki artystka przyjęła asystenta, który jej asystował. Teraz przyszedł i jego czas i asystować przestał. Casting na kolejne osoby do zwolnienia już wkrótce po przyjęciu, już wkrótce.

• W „Gali” Magda Gessler rozmawia z Piotrem Najsztubem. Myśli i tematy dosyć włochate. „Podoba mi się obyczaj depilacji – opowiada Najsztub. – W każdym mężczyźnie jest przynajmniej kawałek z małego pedofila. Depilacja sprawia, że masz wrażenie obcowania z dziewczętami, mimo że to są dojrzałe kobiety”. Piotr pokazał nam się z całkiem nowej strony. Na co dzień jednak zasłoniętej.

• Oto przykład prawdziwej polskiej Polki. Nasza supertenisistka Agnieszka Radwańska została ambasadorką akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, prowadzonej przez organizację Krucjata Młodych. To doskonały wybór. Agnieszka, podobnie jak bohater akcji, ma złożone relacje z własnym ojcem.

Polityka 32.2011 (2819) z dnia 02.08.2011; Kultura; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Objawienie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną