Wratislavia Cantans 2011

Pieśni przemijania i pożegnania
Widząc tytuły i hasła koncertów Wratislavia Cantans (2–18 września) można mniemać, że Paul McCreesh zaczął się już żegnać z Wrocławiem (to przedostatnia przygotowana przez niego edycja).
materiały prasowe

Tegoroczny festiwal skupia się na trzech wątkach. Pierwszy z nich poświęcony jest muzyce średniowiecza, głównie z kręgów francuskich, z udziałem Benjamina Bagby’ego i grupy Sequentia, zespołu wokalnego The Orlando Consort oraz Teatru Wiejskiego Węgajty. W drugiej części festiwalu, najbardziej rozbudowanej i przypadającej na czas Europejskiego Kongresu Kultury (czytaj – s. 68), poza tematem przemijania (pokazanym na koncercie brytyjskiego zespołu Stile Antico oraz w symfonii Pendereckiego) przewidziano recitale wybitnych solistów (m.in. Rachel Podger, Henninga Kraggeruda, Nicholasa Daniela czy Pietera Wispelweya), a także koncerty: muzyki polskiej (m.in. z III Symfonią Henryka Mikołaja Góreckiego), „Pieśń pożegnania” w wykonaniu Gabrieli Consort, oraz specjalny, poświęcony 10 rocznicy ataku na WTC.

W trzeci weekend września zespół Camerata Silesia dokona prawykonania nowego utworu Pawła Szymańskiego „Phylakterion”. Festiwal zakończy oratorium „Eliasz” Mendelssohna w wykonaniu połączonych zespołów Filharmonii Wrocławskiej i Gabrieli Consort&Players.

Szczegóły: www.wratislaviacantans.pl

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną