Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Kultura

Pieśni przemijania i pożegnania

Wratislavia Cantans 2011

materiały prasowe
Widząc tytuły i hasła koncertów Wratislavia Cantans (2–18 września) można mniemać, że Paul McCreesh zaczął się już żegnać z Wrocławiem (to przedostatnia przygotowana przez niego edycja).

Tegoroczny festiwal skupia się na trzech wątkach. Pierwszy z nich poświęcony jest muzyce średniowiecza, głównie z kręgów francuskich, z udziałem Benjamina Bagby’ego i grupy Sequentia, zespołu wokalnego The Orlando Consort oraz Teatru Wiejskiego Węgajty. W drugiej części festiwalu, najbardziej rozbudowanej i przypadającej na czas Europejskiego Kongresu Kultury (czytaj – s. 68), poza tematem przemijania (pokazanym na koncercie brytyjskiego zespołu Stile Antico oraz w symfonii Pendereckiego) przewidziano recitale wybitnych solistów (m.in. Rachel Podger, Henninga Kraggeruda, Nicholasa Daniela czy Pietera Wispelweya), a także koncerty: muzyki polskiej (m.in. z III Symfonią Henryka Mikołaja Góreckiego), „Pieśń pożegnania” w wykonaniu Gabrieli Consort, oraz specjalny, poświęcony 10 rocznicy ataku na WTC.

W trzeci weekend września zespół Camerata Silesia dokona prawykonania nowego utworu Pawła Szymańskiego „Phylakterion”. Festiwal zakończy oratorium „Eliasz” Mendelssohna w wykonaniu połączonych zespołów Filharmonii Wrocławskiej i Gabrieli Consort&Players.

Szczegóły: www.wratislaviacantans.pl

Polityka 36.2011 (2823) z dnia 31.08.2011; Afisz. Premiery; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Pieśni przemijania i pożegnania"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Autorzy artykułów naukowych zaskakująco często się mylą. I co z tego?

Badacze bardzo często przedstawiają odkrycia, wnioski z badań i efekty eksperymentów, które okazują się fałszywe. Nauka ma jednak wbudowane rozmaite mechanizmy ich korekty. I pozostaje najlepszym sposobem na zdobywanie rzetelnej wiedzy o świecie.

Rafał Zwolak
29.11.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną