Kultura

Rytm to jest to

Festiwal Sacrum Profanum 2011

materiały prasowe
Minimalizm, muzyka oparta na wyrazistym rytmie i powtórzeniach motywów zapanuje w Krakowie w dniach 11–17 września na festiwalu Sacrum Profanum.

Po raz drugi będzie on tematem tej imprezy. Ale tym razem z punktem centralnym: twórczością Steve’a Reicha, jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców z USA, który 3 października będzie obchodził 75 urodziny. W ramach sześciu wieczorów wykonanych zostanie 15 jego utworów.

Dodatkowo na finałowym koncercie w hali ocynowni huty ArcelorMittal w Nowej Hucie wraz z samym kompozytorem miks jego muzyki przedstawią tacy artyści, jak np. Aphex Twin (rozmowa na s. 76), Adrian Utley z Portishead, Leszek Możdżer, Tom Verlaine czy Will Gregory. Drugim nurtem będą utwory przyjaciół Reicha z podobnego kręgu stylistycznego: Johna Adamsa, Davida Langa, Julii Wolfe, Terry’ego Rileya i Michaela Gordona. Do tych występów dołączone zostaną prawykonania utworów polskich kompozytorów poświęconych Czesławowi Miłoszowi: Pawła Mykietyna, Aleksandry Gryki, Wojciecha Ziemowita Zycha, Agaty Zubel i Jagody Szmytki.

*

Szczegóły: www.sacrumprofanum.com

Polityka 37.2011 (2824) z dnia 07.09.2011; Afisz. Premiery; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Rytm to jest to"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Od uchodźcy 600 zł. W Polsce kwitnie handel meldunkami

O tym, że zameldowanie nadal jest w Polsce obowiązkowe, wie niewielu Polaków. Obcokrajowców jeszcze mniej. Właściciele mieszkań meldować nikogo nie muszą. I nie chcą. W szczególności uchodźców, a już najmniej tych z Afryki. Za brak meldunku Polakom nic nie grozi, cudzoziemcom spoza Unii – grzywna. Bez zameldowania nie mogą załatwić wielu spraw. W efekcie kwitnie meldunkowy handel.

Agnieszka Rodowicz
16.02.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną