Nową płytę wydała dawno niesłyszana Alicja Majewska. Album nosi tytuł „Pieśni sakralne”, a wokalistka wykonuje tam teksty Karola Wojtyły do muzyki Włodzimierza Korcza. Dotychczasowy monopolista sakrodance Piotr Rubik postanowił zareagować rzuceniem klątwy.
• To był skandal radiowo-towarzyski. Kazik Staszewski, tym razem jako Kazik na Żywo, nagrał utwór 6-minutowy i wysłał go do radia Eska Rock. Radio stwierdziło, że utwór byłby fajniejszy, gdyby był krótszy. Pan Kazik poinformował wszystkie media o tym, że nie jest rozumiany jako artysta. To już druga osoba w tym roku, tyle że mniej różowa.
• To kolejny cios dla rodzimej kultury. Po Piotrze Semce „Rzeczpospolitą” opuścił kolejny publicysta, tym razem niejaki Krzysztof Feusette. Specjalista od Smoleńska, Papa Dance i orła białego. Nie spieszyliśmy się, aby go kochać, a tak szybko odszedł.
• Na rynku księgarskim wre. Swą książkę wydał właśnie znany i lubiany Artur Barciś. Dzieło zatytułowane jest „Rozmowy bez retuszu”. Artur przyznał się kiedyś, że nie potrafi wypełnić PIT, całą pensję oddaje żonie, a razem z synem zwrócili znalezione 12,5 mln zł. Kiedyś aktor grał u Kieślowskiego rolę anioła. Jak widać, do dziś mu nie przeszło.
• Oto ciekawy eksperyment. Polsat postanowił otworzyć nowy kanał tematyczny, ale w trosce o to, by konkurencja nie podprowadziła pomysłu, postanowił nie ujawniać, co będzie jego treścią. Dobry pomysł. Proponujemy zachować zawartość kanału dla siebie także po jego uruchomieniu.
• W dwutygodniku „Viva!” rozmawia ze sobą małżeństwo Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Rozmowa jest ciekawa oraz trzyma w napięciu. Ona go pyta, dlaczego on wyjeżdża, a on ją, dlaczego rachunki za telefon są takie duże.