Kultura

Powrót

Mea pulpa

Jerzy Pilch, postać intelektualnie punkrockowa, wraca na łamy „Tygodnika Powszechnego”. Po latach tytułowej tułaczki, felietonista znów będzie czytany. Niestety, jego ostatnia przystań, czyli „Przekrój”, coraz rzadziej był czytany nawet w samej redakcji.

• To był tydzień wyjątkowy. I to w dwójnasób. Kilka dni temu swe 30 urodziny obchodzili bracia, którzy przez kilka dobrych sezonów obchodzili połowę Polski. Rafał i Marcin Mroczek, czyli Paweł i Piotrek Zduńscy z serialu „M jak miłość”. Jako że brak tu miejsca na szczegółową biografię artystyczną bliźniaków, pozwólcie, że nie wymienię niczego.

• Podobno już się nie ukrywają. Bo jak człowiek, jeden z drugim, nie wypną się na okładce „Vivy!” ze swą miłością, to wtedy jest ukrywanie. No więc wyszli z podziemia. Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz. Ona zdolna i atrakcyjna, on atrakcyjny i zdolny. A na dodatek młodszy. Jak widać, jest wiele powodów, aby im się w Polsce nie udało.

• Coś niedobrego wisi w powietrzu i to niekoniecznie coś niedobrego do jedzenia. Na otwarciu nowej warszawskiej restauracji Magdy Gessler o atrakcyjnej nazwie „Masz Gulasz” pojawili się nieliczni ludzie mediów, a na dodatek tak mało znani, że podobno sami wypytywali gospodynię, kim są.

• Miała być inwazja Grycanek na media i są już pierwsze objawy. Najstarsza z rodu G., Marta, rozpoczęła zdjęcia do nowego programu zatytułowanego „Polski Turniej Wypieków”. Towarzyszyć jej będzie Piotr Gąsowski oraz kulinarne jury. W każdym odcinku cukiernicy amatorzy zaserwują jurorom swoje wypieki i poczekają, aż oni też takich dostaną.

Janusz Korwin-Mikke ewidentnie przystąpił do wyścigu o tytuł medialnego króla sezonu ogórkowego. Niedoszły prezydent, premier, poseł i senator wypowiedział się na temat posłanki Grodzkiej z Ruchu Palikota. „Miejsce Grodzkiego nie jest w Sejmie, lecz w cyrku – gdzieś pomiędzy kobietą z brodą a Murzynem z 20-calowym interesem”. Po takiej wypowiedzi Janusz może już tylko liczyć na głosy czarnoskórych.

Tomasz Karolak, pomimo licznych zajęć, znowu będzie ojcem. Na szczęście z tą samą matką, czyli Violettą Kołakowską. Tomek nie schodzi ostatnio z ekranu telewizora i okładek prasy. Nie wiemy, z czego jeszcze nie schodzi, ale efekt jest znakomity. Gratulujemy!

• Telewizja Polsat szykuje nowy serial opowiadający o tym, co jeszcze nie zostało opowiedziane. Choć w to trudno uwierzyć. Będzie to opowieść zatytułowana „Przyjaciółki”, w których postacie wcielą się Małgosia Socha, Joanna Liszowska i Magda Stużyńska. Przyjaciółki, które różni wszystko, będą potrzebowały aż 13 odcinków, żeby to sobie o sobie opowiedzieć.

• Skandal we flagowym programie flagowego optymizmu telewizji publicznej, czyli „Kocham cię, Polsko”. Jednej z gwiazd tego widowiska, Katarzynie Zielińskiej, obniżono stawkę za jeden odcinek kochania do 6 tys. zł. Za tyle to też bym nie dał rady udawać.

• Gałkowo. Niegdyś mała mazurska wioska w powiecie piskim. Spokojna, cicha i rekreacyjna. Niestety, niczym hydra rozrasta się w niej impreza zatytułowana dracznie „Gałkowo Masters”. Rzecz polega na tym, że kilka osób z telewizji jeździ na koniu, a inni patrzą. Ci, co nie patrzą, robią zdjęcia. Gdyby tak wyeliminować konie i przenieść całość bliżej stolicy, nikt by chyba nie zauważył różnicy.

Ewa Farna, nasze polsko-czeskie dobro narodowe, odniosła kolejny sukces. Ewa dostała się na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie wraz z menedżerem wokalistka szuka mieszkania blisko uczelni. Tak, żeby przez kilka lat nie mogła dojeżdżać samochodem.

• Wraca najseksowniejszy, przynajmniej w tytułach i deklaracjach, saksofonista kraju Robert Chojnacki. Tym razem Robert planuje wydać płytę zatytułowaną „Chojnacki &”. Do współpracy muzyk zaprosił znanego choćby z programu „X Factor” wokalistę Bartka Kuśmierczyka. Piosenki zapowiadającej album słucha się z małymi wyjątkami przyjemnie. Te wyjątki to tekst i muzyka.

Anna Popek, gwiazda poranna telewizji śniadaniowej, wybrała się ze swym nowym partnerem Konradem Komornickim na odpoczynek od mediów i pracy. W góry, do Zakopanego. Jak wynika z doniesień prasowych, para wzięła ze sobą tylko niezbędne rzeczy. Swoją miłość, sporo garderoby i kilku fotografów.

Polityka 30.2012 (2868) z dnia 25.07.2012; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Powrót"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Nie chcą naszego mięsa

Dla zdobycia głosów drobnych rolników rząd nie waha się ryzykować zdrowia polskich konsumentów, a także załamania eksportu polskiej żywności.

Joanna Solska
29.01.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną