Makabryczna egzekucja w Denver dokonana przez szaleńca podającego się za Jokera nie po raz pierwszy posadzi kulturę popularną na ławie oskarżonych.
Pierwszą ofiarą afery z taśmami PSL okazał się minister rolnictwa Marek Sawicki. Drugą Andrzej Śmietanko, były minister rolnictwa, dyrektor spółki zbożowej Elewarr. Teraz kolej na Władysława Serafina, który całą aferę rozpętał. Dla ludu peeselowskiego Serafin to dziś Anioł Zagłady.
Ugrupowania polityczne pospołu zbudowały przez lata system rozdawnictwa posad, który teraz nieszczerze krytykują.
Stolica Wielkiej Brytanii już dwukrotnie ratowała nowożytne igrzyska olimpijskie. Pierwszy raz w 1908 r., kiedy igrzyska rozsypały się organizacyjnie. I po raz drugi, w 1948 r., kiedy po II wojnie światowej na ich organizację nikogo nie było stać.
Premier najwyraźniej lubi szybkie i ostre akcje. Po aferze zwanej hazardową pozbył się dwóch ministrów konstytucyjnych, z których jeden był wicepremierem, oraz najbliższych współpracowników z Kancelarii.
Mówimy o jednej z wciąż najpopularniejszych artystek muzyki pop. I o największym przedsiębiorstwie, które w tej chwili z biznesu koncertowego żyje, koncernie Live Nation.
Wizyty zagranicznych kandydatów prezydenckich to delikatna sprawa. Gdy cztery miesiące temu François Hollande przyjechał do Warszawy, Donald Tusk nie znalazł czasu na spotkanie, choć sondaże już wtedy wskazywały, że to rywal Sarkozy’ego będzie nowym prezydentem Francji.
Pięć pomarańczowych przyczep kempingowych, które ruszyły w trasę z przystankami w 170 miejscowościach, ma przywrócić wiarę w Ruch Palikota. Komu, gdzie i za ile?
Rozmowa z prof. dr. hab. med. Bibianą Mossakowską o krzywdzeniu dzieci, które nie bierze się znikąd.
W miasteczku Mogilno, w nowej hali widowiskowo-sportowej na tysiąc osób, Myrna Nazzour z Damaszku przez dwa dni opowiada o swoich spotkaniach z Matką Boską i Panem Jezusem.
Województwo opolskie się wyludnia i w ogóle może zniknąć z mapy. Stąd projekt Specjalnej Strefy Demograficznej, który ma uratować Opolszczyznę.
Minister skarbu obronił Zakłady Azotowe Tarnów przed przejęciem przez rosyjski koncern chemiczny Acron. Ale nie uśmierzył lęków, że Rosjanie chcą znów nas wykorzystać i uzależnić. Tym razem nawozowo.
Upadek sieci marketów Bomi to efekt wielu błędów popełnionych przez menedżerów. Dziś ich sklepy chce przejąć konkurencyjna, większa i także polska sieć Piotr i Paweł. Nie byłby to wcale najgorszy scenariusz.
Po abdykacji papieża spekulacje o następcach Benedykta XVI eksplodują z nową siłą. Kolejny papież będzie zapewne Włochem, ale najciekawsi kandydaci są spoza Italii.
Prokuratura postawiła Katarzynie W., matce tragicznie zmarłej Magdy, zarzut zabójstwa. Podobną sprawą żyła niedawno cała Ameryka.
Synek ma ocieplać wizerunek białoruskiego dyktatora, doradzili tak zagraniczni spece od PR. Aleksander Łukaszenka wziął sobie rady do serca, ale po swojemu przesadził.
Przed 60 laty rewolucja Ruchu Wolnych Oficerów miała zmienić oblicze Egiptu. Zmuszony do abdykacji król Faruk bez oporu opuścił kraj. Gdy w 1965 r. zmarł z przejedzenia w luksusowej włoskiej restauracji, naród egipski wciąż jeszcze głodował.
Wyznawcy Mitry wiedzę tajemną przekazywali sobie z ust do ust, dlatego rekonstrukcja tego misteryjnego kultu jest dziś tak trudna.
Może niepotrzebnie tracimy czas na całe to gadanie o innowacyjności, skoro polska gospodarka uniknęła kryzysowej recesji i nieustannie się rozwija?
Wiemy, jak przechowywać żywność, by nie uległa zepsuciu. Dlaczego nie jesteśmy równie ostrożni w przypadku leków?
Christopher Nolan porusza się w ramach gatunków, robi rozrywkowe filmy skierowane do masowej widowni, częściej jednak łamie reguły gry, wprowadza skomplikowane struktury narracyjne.
Przygnębiający, dekadencki spektakl nie odbiega stylistycznie od „Obcego – Ósmego pasażera Nostromo”.
Tegoroczna edycja festiwalu to przede wszystkim okazja do spotkania ze starymi znajomymi – twórcami, których szekspirowskie inscenizacje były już nad Bałtykiem z sukcesem prezentowane.
Na scenie muzycznej występy m.in. sekstetu jazzowego Marcina Maseckiego, miksującego klasykę z folkiem zespołu Vołosi oraz pianisty Włodka Pawlika.
Dwugodzinny spektakl nie trzyma tempa, irytuje brakiem pomysłów inscenizacyjnych, a aktorzy radzą sobie, jak potrafią.
Schuyler umieszcza w wierszu wszystko, co tylko jest w zasięgu ręki, nie tylko ukochane kwiaty, ale i jedzenie.
Ten bogato i bardzo ciekawie ilustrowany album o życiu Marii Skłodowskiej-Curie wciąga od pierwszej strony.
Autorce udaje się wiarygodnie i zabawnie oddać realia lat 90., w których rozgrywa się akcja powieści.
Niezbyt nowoczesne i niezbyt łatwe w odbiorze jambandowe, rockowe granie, sięgające tradycji Grateful Dead i Allman Brothers.
Mamy do czynienia z bardzo przyzwoitymi, oryginalnymi i zróżnicowanymi kompozycjami.
Współcześni artyści uwielbiają stawiać się w roli przenikliwych obserwatorów otaczającego świata. A jednak ze sportem mierzą się jak z jeżem – nieufnie i ostrożnie.
Kupiłem ostatnio zdalnie „Wykłady z filozofii dziejów” Hegla, z powodów dość ekscentrycznych, o których zmilczę, bo się trochę wstydzę.
Dwieście lat temu, 28 lipca 1812 r., urodził się Józef Ignacy Kraszewski, nasz najpłodniejszy pisarz, o czym pamięta pewnie każdy uczeń. Ale już niewielu wie, że był jednocześnie najwybitniejszym polskim dziennikarzem wszech czasów.
Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Zmarł Andrzej Łapicki. Piękny Pan Andrzej. W pierwszych pośmiertnych wspomnieniach o aktorze najczęściej pojawiają się słowa: elegancja, wspaniały głos, wielka kultura, autoironia, no i oczywiście – hollywoodzka uroda.
Co łączy wybitnych sportowców, pilotów, maklerów i szczęśliwych małżonków? Umiejętność zwlekania do ostatniej chwili – przekonuje amerykański prorok prokrastynacji.
Kaszę kocham i jej nienawidzę. Kocham dziś, a nienawidzę we wspomnieniach.
Igrzyska olimpijskie trudniej wywalczyć, niż zorganizować. Co pokazuje przypadek Londynu. Ale to jeszcze nie znaczy, że Polska w ogóle może marzyć o takiej imprezie.
O tym, jak Józef Wojciechowski stał się osobą znienawidzoną przez 10 tys. ludzi.
Czasy takie, że gdy tylko ktoś zostawi gdzieś kamerę czy dyktafon, zaraz się coś nagrywa i wybucha afera. Bo okazuje się, że nagrywa się nie to, co ktoś chciał powiedzieć, ale to, czego akurat nie chciał, gdyż tak nie myśli.
Wesoło nie jest, a to za sprawą naszego stałego ludowego balastu, czyli PSL.
Występ na igrzyskach to często kilka, kilkanaście minut. Przedtem są setki godzin treningu – zażartej walki z własnym organizmem.