„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Koniec

Mea pulpa

Dziennikarz, prezenter, podróżnik, czasami nawet showman, chociaż to raczej rzadko, czyli Marcin Meller, zakończył swoją przygodę z magazynem „Playboy”. Marcin rządził nim niepodzielnie od blisko 10 lat. Zdaniem fachowców jego dni były policzone, od kiedy w maju rozebrał na okładce kobietę z Ukrainy.

Szymon Hołownia, reprezentant instytucji, która ma zawsze rację, opuścił szeregi dziennikarzy tygodnika „Newsweek”, który rację ma tylko czasami. Powodem rozbratu były różnice światopoglądowe partnerów. Na zakończenie współpracy redaktorzy Hołownia i Lis wymienili ze sobą czułe listy. Oba przepełnione poczuciem racji, z tym że racja Hołowni jest dużo starsza.

• Totalną klapą, publicznym samobójstwem oraz dowodem zbiorowego rozsądku w narodzie okazała się próba wejścia na giełdę serwisu Pudelek, mentalnego właściciela spółki o2. Rynek wypiął się na biznesmenów tą samą częścią ciała, do której oni najbardziej lubią się dobierać innym. Gratulujemy.

• Szok, zaskoczenie, niedowierzanie. Tabloidy mające dojście do faktów, których nie było, oraz przecieki z faktów, których nie będzie, udowodniły wreszcie swoją przydatność. To one jako pierwsze ujawniły, że Tomasz Kammel został porzucony przez narzeczoną. Że baluje po fakcie, a potem, że cierpi, a teraz chce wrócić. Mnie najbardziej martwi fakt, że Kasia i Tomek, przebywający na wakacjach, nic o tym nie wiedzą.

• W kategoriach statystyk internetowych była to ewidentna faworytka programu „X Factor”. Ewelina Lisowska. Mała kobietka o płucach Tysona i głosie Osbourna. Właśnie wydała swój pierwszy singiel zatytułowany „Nieodporny rozum”. Polski show biz ŕ rebours. Z kogoś zrobić nikogo.

• To jest informacja nie tyle niemieszcząca się w głowie, ile niemieszcząca się w żadnym ludzkim organie. Magda Femme, była małżonka Michała Wiśniewskiego, zarzuciła mu publicznie, że jest zdrowy jak koń i że nie ma raka. On równie publicznie udowadnia, że raka ma. A reszta ma nudności.

Honey Skarbek, wokalistka, bizneswoman, celebrytka, co się zowie, urządziła sprzedaż swoich ubrań w Internecie. Buty, sukienki, spódniczki. Wszystko, co Honey ma na sobie dziś, można kupić już jutro. Ja spokojnie poczekam. Może pojutrze wystawi na sprzedaż zawartość.

• Fotoreporterom udało się zrobić zdjęcia na plaży Marty Kaczyńskiej. To znaczy nie jest to plaża imienia Marty Kaczyńskiej, tylko ona była na tej plaży. Nagle widzimy młodą, atrakcyjną kobietę w bikini. Szczególnie, że nie pada na nią cień ani męża, ani samolotu.

• W telewizji zadebiutuje wokalistka dotychczas niekojarząca nam się z tym zajęciem. Kasia Klich poprowadzi w stacji TLC program, w którym będzie doradzała widzom, jak wybudować i urządzić mieszkanie. Co, gdzie i za ile kupić. Kasia niedawno pisała bajki. W branży budowlanej przydatna umiejętność.

• Lawinowo rośnie liczba sportowców reklamujących napoje energetyczne w naszym kraju. Do Tomka Adamka, Mameda Khalidowa i Micka Tysona dołączył Przemek Saleta. Został twarzą napoju Riders. Producentem jest firma Ustronianka, która kojarzy się nam z emerytami na deptaku. No, ale i tam można maszerować energetycznie.

• Po zagraniu drugich skrzypiec w serialu „Rodzina Madzi z Sosnowca” Krzysztof Rutkowski, detektyw, postanowił zagrać partię solową. Rozstał się ze swoją narzeczoną Luizą w asyście ochroniarzy oraz gazet brukowych. Ona mu zarzuca, że się puszczał, a on jej, że była zazdrosna i sprawdzała mu billingi. Obecnie trwają targi, które z nich pierwsze zacznie tańczyć na rurze.

• Nowy program w kanale Polsat Cafe poprowadzi aktorka Joanna Liszowska. Będzie nosił tytuł „Sposób na faceta” i skierowany jest do kobiet w wieku 22–43, które w swym wyglądzie upatrują przyczyny braku sukcesów w miłości, związkach czy pracy. W trakcie 12 odcinków Joanna im pokaże, że to prawda.

Polityka 32-33.2012 (2870) z dnia 08.08.2012; Kultura; s. 115
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Historia

Wielki Głód, straszna śmierć. To miało być „miażdżące uderzenie” Moskwy w Ukraińców

Wielki głód lat 1932–33 dotknął mieszkańców Ukrainy, Kazachstanu, Kubania, Powołża. W Ukrainie terror głodem miał charakter ludobójstwa, którego celem dla Moskwy – wraz z eksterminacją elity intelektualnej – było „miażdżące uderzenie” w Ukraińców i ostateczne rozwiązanie kwestii ukraińskiej.

Edwin Bendyk
10.12.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną