Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Cyrk

Mea pulpa

Tego jeszcze nie było. Dorota Rabczewska wystąpi w cyrku Korona. Wokalistka będzie ujeżdżać słonia o wdzięcznym imieniu Sharon w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Talentów. Fachowcy od show-biznesu mozolnie obliczają, jak powzięta decyzja wpłynie na dalsze losy artystki. Która tradycyjnie wszystkich robiła w trąbę.

• O tym wydarzeniu napiszemy krótko i z należną powagą. Rozstała się jedna z barwniejszych par show-biznesu Edyta Herbuś i Mariusz Treliński. Powody były duchowo-artystyczne. Ona miała inną wizję adaptacyjną „Traviaty”, a on całkowicie inną wizję jej makijażu.

Kazimierz Kutz, postać totalna i wszechmożna, wypowiedział w minionym tygodniu specyficzne zaklęcie, podobno w imieniu narodu. Jego magiczne słowa brzmiały: „Niech TVP zdechnie!”. Niestety, z celnością przepowiedni w określonym wieku bywa różnie i pan Kazimierz przypadkowo trafił w religia.tv.

• Oto wielki powrót do telewizji. W Superstacji swój nowy program dostał popularny kilka ładnych lat temu dziennikarz Piotr Gembarowski. Piotr dotychczas znany był szerokiej widowni z dwóch faktów. Podsłuchiwania Edyty Górniak i przesłuchiwania Mariana Krzaklewskiego. Późniejsze kariery całej trójki potoczyły się podobnie.

• Zanim jeszcze doszło do premiery światowego megahitu „Bitwa pod Wiedniem”, już doszło do kontrowersji historycznych. A to, że orzeł na sztandarach jest niewłaściwy, a to, że Turków było mniej niż więcej, a to, że ksiądz nawołuje do wybijania niewiernych. Podobno Jan III Sobieski używa iPada, a Kara Mustafa ma ekspres do kawy.

• Szykuje się kolejny hit historyczny, wyreżyserowany przez kultowego reżysera Patryka Vegę. Patryk, na zlecenie telewizji TV4, opowie w filmie dokumentalnym o bitwie pod Grunwaldem. Znając ostatnie produkcje twórcy, takie jak „Ciacho” czy „Stawka większa niż śmierć”, boimy się, że tym razem bitwę wygrają nie nasi, a Portugalczycy. Albo Real Madryt.

• Ta wiadomość to koniec pewnej epoki i początek następnej. Bogusław Linda poddał się zabiegowi odmładzania twarzy, a następnie odmłodzony wystąpił w reklamie Geriavitu. Cóż nam teraz zostało z kultowego cytatu Angeli z filmu „Psy”: „OK. Najadłam się, teraz możesz mnie przelecieć”. „OK. Najadłam się, teraz możesz wziąć leki”?

• Ten news wisiał na pierwszych stronach portali internetowych i krzyczał: „Rosjanie uwielbiają Deląga”. Okazało się, że aktor mieszka w Odessie i zagrał już w 22 tamtejszych produkcjach. Jak sam opowiada: „Widzowie biorą ode mnie autografy, pozujemy razem do zdjęć, a jeden fan to chcąc autograf zatarasował mi drogę i nie mogłem wyjechać samochodem”. O popularności aktora najlepiej świadczy fakt, że fan wziął i jedno, i drugie.

Tomasz Raczek wraca na front filmowy. Redaktor Raczek został redaktorem naczelnym miesięcznika „Film”. Pismo to sprzedażowo oscylowało w okolicach „Przekroju”, czyli nikt go nie czytał. Teraz, po triumfalnym ogłoszeniu nowego naczelnego, też pewnie nikt nie będzie czytał „Filmu”, ale przynajmniej będziemy wiedzieli, że istnieje.

• To dobra wiadomość dla wszystkich pań mających problem z rozmiarem. Joanna Krupa, najsłynniejsza polska Amerykanka, rozpoczęła w ojczyźnie (czyli tutaj) promocję kremu powiększającego piersi (czyli tam). Nazwa jej kosmetyków to Esotiq Formula i podobno po zastosowaniu wszystko rośnie i pnie się w górę. Całkiem przypadkowo spełniło się zatem marzenie pokoleń. Viagra w sprayu.

• A jednak coś w Polsce się zmieniło. Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, na skutek wypadku poruszająca się na wózku, wystąpiła w reklamie rajstop firmy Adrian. W kraju zawiśnie 500 billboardów z wizerunkiem Moniki. Jest szansa, że od czasu paraolimpiady w Londynie słowo normalność wróciło do normy.

Michał Wiśniewski, jeśli ktoś nie pamięta, kontrowersyjny wokalista i stylista zespołu Ich Troje, postanowił wystartować w rajdzie Dakar. Jak sam mówi: „W powietrzu zrobiłem już wszystko, czas wrócić na ziemię”. Michał pojedzie dziesięciotonową ciężarówką. Bo tylko ona jest w stanie pomieścić jego ego.

Polityka 41.2012 (2878) z dnia 10.10.2012; Kultura; s. 97
Oryginalny tytuł tekstu: "Cyrk"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną