Kultura

Cyrk

Mea pulpa

Tego jeszcze nie było. Dorota Rabczewska wystąpi w cyrku Korona. Wokalistka będzie ujeżdżać słonia o wdzięcznym imieniu Sharon w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Talentów. Fachowcy od show-biznesu mozolnie obliczają, jak powzięta decyzja wpłynie na dalsze losy artystki. Która tradycyjnie wszystkich robiła w trąbę.

• O tym wydarzeniu napiszemy krótko i z należną powagą. Rozstała się jedna z barwniejszych par show-biznesu Edyta Herbuś i Mariusz Treliński. Powody były duchowo-artystyczne. Ona miała inną wizję adaptacyjną „Traviaty”, a on całkowicie inną wizję jej makijażu.

Kazimierz Kutz, postać totalna i wszechmożna, wypowiedział w minionym tygodniu specyficzne zaklęcie, podobno w imieniu narodu. Jego magiczne słowa brzmiały: „Niech TVP zdechnie!”. Niestety, z celnością przepowiedni w określonym wieku bywa różnie i pan Kazimierz przypadkowo trafił w religia.tv.

• Oto wielki powrót do telewizji. W Superstacji swój nowy program dostał popularny kilka ładnych lat temu dziennikarz Piotr Gembarowski. Piotr dotychczas znany był szerokiej widowni z dwóch faktów. Podsłuchiwania Edyty Górniak i przesłuchiwania Mariana Krzaklewskiego. Późniejsze kariery całej trójki potoczyły się podobnie.

• Zanim jeszcze doszło do premiery światowego megahitu „Bitwa pod Wiedniem”, już doszło do kontrowersji historycznych. A to, że orzeł na sztandarach jest niewłaściwy, a to, że Turków było mniej niż więcej, a to, że ksiądz nawołuje do wybijania niewiernych. Podobno Jan III Sobieski używa iPada, a Kara Mustafa ma ekspres do kawy.

• Szykuje się kolejny hit historyczny, wyreżyserowany przez kultowego reżysera Patryka Vegę. Patryk, na zlecenie telewizji TV4, opowie w filmie dokumentalnym o bitwie pod Grunwaldem. Znając ostatnie produkcje twórcy, takie jak „Ciacho” czy „Stawka większa niż śmierć”, boimy się, że tym razem bitwę wygrają nie nasi, a Portugalczycy. Albo Real Madryt.

• Ta wiadomość to koniec pewnej epoki i początek następnej. Bogusław Linda poddał się zabiegowi odmładzania twarzy, a następnie odmłodzony wystąpił w reklamie Geriavitu. Cóż nam teraz zostało z kultowego cytatu Angeli z filmu „Psy”: „OK. Najadłam się, teraz możesz mnie przelecieć”. „OK. Najadłam się, teraz możesz wziąć leki”?

• Ten news wisiał na pierwszych stronach portali internetowych i krzyczał: „Rosjanie uwielbiają Deląga”. Okazało się, że aktor mieszka w Odessie i zagrał już w 22 tamtejszych produkcjach. Jak sam opowiada: „Widzowie biorą ode mnie autografy, pozujemy razem do zdjęć, a jeden fan to chcąc autograf zatarasował mi drogę i nie mogłem wyjechać samochodem”. O popularności aktora najlepiej świadczy fakt, że fan wziął i jedno, i drugie.

Tomasz Raczek wraca na front filmowy. Redaktor Raczek został redaktorem naczelnym miesięcznika „Film”. Pismo to sprzedażowo oscylowało w okolicach „Przekroju”, czyli nikt go nie czytał. Teraz, po triumfalnym ogłoszeniu nowego naczelnego, też pewnie nikt nie będzie czytał „Filmu”, ale przynajmniej będziemy wiedzieli, że istnieje.

• To dobra wiadomość dla wszystkich pań mających problem z rozmiarem. Joanna Krupa, najsłynniejsza polska Amerykanka, rozpoczęła w ojczyźnie (czyli tutaj) promocję kremu powiększającego piersi (czyli tam). Nazwa jej kosmetyków to Esotiq Formula i podobno po zastosowaniu wszystko rośnie i pnie się w górę. Całkiem przypadkowo spełniło się zatem marzenie pokoleń. Viagra w sprayu.

• A jednak coś w Polsce się zmieniło. Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, na skutek wypadku poruszająca się na wózku, wystąpiła w reklamie rajstop firmy Adrian. W kraju zawiśnie 500 billboardów z wizerunkiem Moniki. Jest szansa, że od czasu paraolimpiady w Londynie słowo normalność wróciło do normy.

Michał Wiśniewski, jeśli ktoś nie pamięta, kontrowersyjny wokalista i stylista zespołu Ich Troje, postanowił wystartować w rajdzie Dakar. Jak sam mówi: „W powietrzu zrobiłem już wszystko, czas wrócić na ziemię”. Michał pojedzie dziesięciotonową ciężarówką. Bo tylko ona jest w stanie pomieścić jego ego.

Polityka 41.2012 (2878) z dnia 10.10.2012; Kultura; s. 97
Oryginalny tytuł tekstu: "Cyrk"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną