Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Anielska cierpliwość

Mea pulpa

Jak mawiają światli ludzie, największą zaletą szatana jest anielska cierpliwość. I on ją miał. Opowiadał, tłumaczył, wyjaśniał, ujawniał, odsłaniał, a momentami obrażał i obnażał. Adam Nergal Darski w swej biografii zatytułowanej „Spowiedź heretyka”. Polecam. Kości zostały rzucone. Szpikiem do góry nogami.

• To był transfer, jakiego jeszcze nie było. Mamed Khalidov, nasz mistrz wagi półciężkiej w MMA, wystąpił gościnnie w serialu „M jak miłość”. Z miejsca trafił na najcięższych zawodników w swej profesji, czyli brata Mroczka oraz Kasię C. Walka została rozstrzygnięta przez poddanie techniczne.

• W poszukiwaniu nowych słuchaczy Radio Zet idzie jak burza. Stacja zatrudniła właśnie niejakiego Bilguuna Ariunbaatara do poprowadzenia codziennej audycji zatytułowanej „Szybki Bill”. Przybysz z daleka będzie rozmawiał z krajowymi gwiazdami. Podobno Mongolia nie może się już doczekać.

Paweł Małaszyński aktualny sezon zalicza do bardzo pracowitych. W HBO w ramach „Misji Afganistan” strzela do ludzi, a w TVN podczas „Lekarzy” ich leczy. Teraz ma także nową rolę. Użyczył swego głosu do kultowej gry „Hitman: Rozgrzeszenie”. Tam wykańcza to, co mu nie wyszło w jednym lub drugim serialu.

Tomasz Sekielski, bardzo męski głos odziany w bardzo męski futerał, rozpoczął pracę w Radiu TOK FM. Tym samym dziennikarz wrócił do swych zawodowych korzeni. Relacjonował kiedyś na żywo zatonięcie okrętu „Kursk”. To może być przydatne doświadczenie w komentowaniu losów koalicji.

Jan Jakub Kolski, krajowy arcymistrz kina autorskiego, wraca do literatury. Autor takich filmów jak „Jańcio Wodnik”, „Grający z talerza” czy „Historia kina w Popielawach” napisał powieść zatytułowaną „Egzamin z oddychania”. Chyba autobiograficzną, choć starannie kamuflowaną. Jeśli to prawda, to gratuluję i zazdroszczę.

• Tygodnik „Wprost” opublikował ranking najgłupszych programów telewizyjnych. Skupię się tylko na tych, co opanowali podium, a nie na tych, którzy byli zbyt mało głupi, aby to osiągnąć. Na trzecim miejscu Magda Gessler, na drugim Kuba Wojewódzki, a na pierwszym Małgorzata Rozenek. Takie to przyszły czasy, że człowiek nie potrafi być już nawet najgorszy.

• Jeden z najbardziej niewyspanych dziennikarzy krajowych mediów, czyli Jarosław Kuźniar, został ojcem. Niekwestionowany lider poranków „Wstajesz i wiesz” w TVN24 doczekał się córki. Gratulacje, Jarku. Teraz zapewne częściej i wstajesz, i wiesz.

• To wiadomość dla wszystkich, którym marzy się kariera filmowa, a nie mają talentu. Ruszył internetowy talent show zatytułowany „Zostań gwiazdą filmową”. W jury zasiadają między innymi Dorota Stalińska, Michał Milowicz, Marek Włodarczyk i animator całości Mariusz Pujszo. Może się zgłosić każdy. Do wygrania rola w nowej polskiej komedii realizowanej zarówno w kraju, jak i poza krajem. Można się też nie zgłaszać. To wtedy naprawdę będzie śmiesznie.

Małgorzata Socha jest aktualnie najpopularniejszą polską aktorką w filmie, telewizji, prasie, bankiecie i Internecie. Nadszedł czas na radio. W jednej z rozgłośni Małgosia zaczęła czytać powieść erotyczną „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Książkę tę kupiło już na świecie 50 mln ludzi. Po milionie na twarz.

Kabaret Mumio rozstaje się z siecią telefonii Plus, którą reklamował od siedmiu lat. Dziękujemy za wszystko. Szczególnie za przywrócenie prawdziwego znaczenia słowu „kopytko”.

• Ofensywa radiowo-literacka trwa. W stacji VOX FM aktorka Joanna Koroniewska czyta powieść Joanny Miszczuk pod tytułem „Zalotnice i wiedźmy”. Książka ta jest podobno kontynuacją bestsellerowej sagi „Matki, żony i czarownice” i opowiada o kobietach na zakręcie, w ramach trylogii „Kochanki, utrzymanki i strzygi”. To straszne, tak za jednym razem dowiedzieć się o tylu fajnych książkach, których się nigdy nie przeczyta.

• To już nie jest skandal, to prawdziwa afera. Tabloidy wytropiły, że Perfekcyjna Pani Domu, czyli Małgosia Rozenek, korzysta z pomocy domowej. Mało tego, ma także opiekunkę do dzieci. Była też na myjni i sama nie umyła samochodu. Jak tak dalej pójdzie, media wkrótce odkryją, że Piotr Fronczewski nie jest Panem Kleksem.

Polityka 42.2012 (2879) z dnia 17.10.2012; Kultura; s. 95
Oryginalny tytuł tekstu: "Anielska cierpliwość"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Przybywa dzieci, które nie chcą żyć

O problemach psychicznych najmłodszych opowiada Lucyna Kicińska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Joanna Cieśla
09.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną