Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Mam 21 lat

Rozmowa z Michałem Urbaniakiem

Michał Urbaniak – jeden z najwybitniejszych kompozytorów i muzyków jazzowych. Gra głównie na skrzypcach i saksofonie. Współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu. Michał Urbaniak – jeden z najwybitniejszych kompozytorów i muzyków jazzowych. Gra głównie na skrzypcach i saksofonie. Współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu. ITI Cinema / materiały prasowe
Jazzman opowiada o swoim debiucie aktorskim w „Moim rowerze” Piotra Trzaskalskiego oraz zaletach i pułapkach zawodu muzyka.
Z Krzysztofem Chodorowskim na planie filmu „Mój rower”.ITI Cinema/materiały prasowe Z Krzysztofem Chodorowskim na planie filmu „Mój rower”.

Janusz Wróblewski: – Biorąc pod uwagę pańską gotowość do podejmowania ryzyka artystycznego, należałoby zapytać, dlaczego tak późno zdecydował się pan zostać gwiazdą filmową?
Michał Urbaniak: – To przypadek. Wszystko wymyślili Piotr Trzaskalski z Piotrem Śliskowskim, operatorem. Siedziałem w łódzkiej Manufakturze przy kawie. Patrz – reżyser wycelował we mnie palec – to jest mój bohater. Zrobił mi też zdjęcie.

Polityka 46.2012 (2883) z dnia 14.11.2012; Kultura; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Mam 21 lat"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022