Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Bogini zza ekranu

Megan Ellison - zbawczyni kina artystycznego?

Megan Ellison ryzyka się nie boi i w Hollywood stosuje strategie typowe dla przedsiębiorców z Doliny Krzemowej. Megan Ellison ryzyka się nie boi i w Hollywood stosuje strategie typowe dla przedsiębiorców z Doliny Krzemowej. Marion Curtis / BEW
W Hollywood mówi się, że Megan Ellison, producentka „Wroga numer jeden” i „Mistrza” zbawi artystyczne kino. Choć ma dopiero 26 lat, włożyła już ponad 100 mln dol. w przemysł filmowy. A to dopiero początek.
„Mistrz” Paula Thomasa Andersona.materiały prasowe „Mistrz” Paula Thomasa Andersona.

Modny klub w Hollywood. Wieczór. W strefie dla vipów bogata dziedziczka sączy szampana, stojąc w kusej sukience i rozmawiając ze znajomymi. Wśród nich same sławy. W tle wpływowi producenci, agenci i menedżerowie załatwiają interesy i umawiają się na biznesowe lunche. Jeszcze tej nocy w Internecie będzie można znaleźć informację o tym, jakiej marki sukienkę miała na sobie dziewczyna i czy na pewno była pod nią bielizna, a także: co piła, co brała i czy Robert Pattinson śmiał się z jej żartów. Albo Bradley Cooper.

Jak często Megan Ellison, córka jednego z trzech najbogatszych Amerykanów, Larry’ego Ellisona, założyciela i szefa firmy Oracle, spędza wieczory w ten sposób? Nigdy. Ta scena pasuje do brukowego życiorysu Paris Hilton, a nie do kobiety, która za kilka lat może stać się najbardziej wpływową producentką filmową w Ameryce. Gdzie jest w takim razie Megan? Jeśli w ogóle zjawiła się na tym przyjęciu, to stoi na uboczu, raczej pod ścianą. Nosi prosty czarny garnitur, sączy martini i pisze na Twitterze, że hollywoodzkie przyjęcia przywodzą jej na myśli scenę z pełnego absurdów filmu „Dr Strangelove” Stanleya Kubricka. Tę z gronem dygnitarzy siedzących w pokoju narad w Pentagonie i kłócących się o wpływy, których żaden z nich tak naprawdę nie ma.

Zamieszki w Pendżabie

Megan Ellison najchętniej spędza czas w podróży. Ale nie jeździ do luksusowych SPA, lecz na plany swoich produkcji. W zeszłym roku, razem z Kathryn Bigelow, reżyserką „Wroga numer jeden” (w polskich kinach od 8 lutego), filmu opowiadającego o wieloletnim polowaniu na Osamę ibn Ladena, pojechała na zdjęcia do Pendżabu.

Polityka 07.2013 (2895) z dnia 12.02.2013; Ludzie i Style; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Bogini zza ekranu"

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama