Kultura

Wyzwanie

Mea pulpa

Oto wzorcowa droga medialnej kariery. Małgorzata Rozenek wysprzątała polskie media do cna, a one perfekcyjnie zrewanżowały jej się tym samym. Teraz Małgosia rzuca nowe wyzwanie. Została jurorem w nowym programie TVN „Bitwa o dom”. Laureaci programu dostaną mieszkanie, a Rozenek tradycyjnie dostanie za swoje.

• To znaczący krok w jego karierze. Tomasz Ciachorowski, aktor znany z takich seriali jak „Hotel 52” czy „Ojciec Mateusz”, poszedł drogą współczesnych mistrzów. Zamiast Holoubka czy Zapasiewicza wybrał jednak Chajzera. Tomasz testuje bowiem publicznie proszek do prania Vizir. Spełnia się tym samym znane hasło reklamowe: Z prochu powstałeś, w proszek się obrócisz.

Tomasz Niecik, bezdyskusyjny król disco polo oraz facet o bezapelacyjnie najlepszym samopoczuciu w kraju, znowu szykuje się do podboju telewizji. Poprowadzi nowy program w stacji iTV. Będzie to magazyn karaoke, w którym autor będzie śpiewał z widzami teksty disco polo. A jak powszechnie wiadomo, teksty i muzyka w tym gatunku są niczym bracia Karnowscy. Niezrozumiałe, ale za to nierozłączne.

• Skandal, spisek, media mętnego nurtu, układ i tym podobne. Syn Piotra Gąsowskiego i Hanny Śleszyńskiej dostał fuchę w „Dzień Dobry TVN”, i to na dodatek w TVN. 16-letni Kuba Gąsowski będzie gospodarzem nowego cyklu pod tytułem „Ja w twoim wieku...”. Młody autor namówi gwiazdy, żeby sobie przypomniały młodość. Do mnie nie ma po co dzwonić. Ja mam problem, żeby sobie przypomnieć starość.

• Czegoś takiego jeszcze w historii stosunków polsko-niemieckich nie było. Trzech polskich piłkarzy grających na co dzień w klubie Borussia Dortmund wystąpiło w reklamie samochodu Opel. Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Trzech niezamaskowanych mężczyzn w dresach bez wybijania szyby wsiada do auta i odjeżdża. Tak się kiwa całą Europę.

• Dla wszystkich fanów prawicowej prognozy pogody, ksenofobicznych newsów oraz tradycyjnego polskiego nacjonalizmu dobra wiadomość. TV Republika Tomasza Sakiewicza dostała swoje miejsce na satelicie. Co ważne, satelita, dzięki któremu będziemy mogli ją oglądać, nosi nazwę Hot Bird. Telewizja prawicowa mająca Gorącego Ptaka w górze. Nie mogę się doczekać.

• Już wkrótce do kin trafi długo oczekiwany film Konrada Piwowarskiego zatytułowany po prostu „Baczyński”. W roli tytułowej, co ważne, zobaczymy dzikie dziecko polskiego kina, czyli Mateusza Kościukiewicza. Główny temat muzyczny obrazu napisał i wraz z Melą Koteluk wykonał Czesław Mozil. Podobno dla dzisiejszych 20-latków „Baczyński” jest zupełnie niezrozumiały. Stąd obecność Mozila.

• Dwutygodnik „Viva!” po raz dziesiąty już wręczył nagrody Viva! Najpiękniejsi. Wytypowano viva-najpiękniejsze panie oraz viva-najpiękniejszych panów, zaproszono viva-średnio pięknych widzów, ktoś viva-zdolny napisał viva-zabawny scenariusz i wszystko to pokazano w telewizyjnej Dwójce. Wszystkim viva-serdecznie współczujemy.

• Zmiany w powracającym na antenę wyżej wymienionej Dwójki show „The Voice of Poland”. Nowymi prowadzącymi zostali Tomasz Kammel oraz wokalistka grupy Spokoarmia Marta Kosakowska, znana szerzej jako Marika. Ich pomocnikami będą Maciej Musiał i Mateusz Szymkowiak. Do tego pięciu jurorów. Jeśli tylko starczy wolnego miejsca, pojawią się także uczestnicy.

• Nowy program w TVN Style „O matko!” poprowadzi znana już z tej anteny Katarzyna Bosacka. Będzie on poświęcony problemom ważnym dla przyszłych matek. Ważne jest także to, że autorka sama spodziewa się czwartego potomka, jest więc szansa, że wie, co mówi. „O matko!” to świetny tytuł. Mógłby go nosić każdy program publicystyczny w kraju.

Paweł Kukiz, patriota, społecznik, anarchista i od czasu do czasu muzyk grupy Piersi, nie ustaje w swojej walce o okręgi jednomandatowe. W ramach inicjatywy zmieleni.pl Kukiz szykuje wydanie płyty wspierającej polityczną edukację oraz akcję propagandową na billboardach. Gratulujemy wytrwałości i konsekwencji. Mamy nadzieję, że Piersi nie będą ostatnimi.

Polityka 08.2013 (2896) z dnia 19.02.2013; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyzwanie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Romanowski zjadł z Ziobrą beczkę soli, żołnierzem był wiernym. Teraz może za to zapłacić

Z Ziobrą zjadł beczkę soli, w resorcie nadzorował aferalny Fundusz Sprawiedliwości, jest numerariuszem kościelnej organizacji Opus Dei. Marcin Romanowski w tym tygodniu może trafić do aresztu.

Anna Dąbrowska
12.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną