Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Fredro i gwiazdy

Po Fredrę do TVP

materiały prasowe
Drżyjcie rekordy oglądalności, oto nadchodzi hit, i to już dziś! Teatr Telewizji z okazji 220 urodzin Aleksandra Fredry i swojego 60-lecia pokaże trzy jednoaktówki mistrza komedii transmitowane na żywo z trzech ośrodków telewizyjnych.

Zacznie Śląsk, gdzie Jerzy Stuhr wyreżyserował miniaturę zatytułowaną „Świeczka zgasła” – o dwojgu nieznajomych, których los zapędził do wiejskiej, niedoświetlonej chaty; w obsadzie Agnieszka Radzikowska z Teatru Śląskiego w Katowicach i Maciej Stuhr. Następna będzie „Zrzędność i przekora” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego i wykonaniu gwiazd krakowskiego Starego Teatru: Krzysztofa Globisza i Romana Gancarczyka w rolach tytułowych, Jerzego Treli jako lokaja oraz Pauliny Puślednik i Krzysztofa Wieszczka w rolach młodych zakochanych.

Na koniec zaś swoje „siły i środki” zaprezentuje stolica: Jan Englert jako reżyser oraz aktorzy Teatru Narodowego: Beata Ścibakówna, Janusz Gajos, Grzegorz Małecki i Ewa Konstancja Bułhak, wspomagani przez gwiazdy rozrywki: Piotra Adamczyka, Wojciecha Malajkata i Zbigniewa Zamachowskiego. Zagrają przewrotną komedię „Nikt mnie nie zna” o perypetiach kupca Marka Zięby, który postanawia sprawdzić wierność swojej żony. Drżyjcie rekordy oglądalności, oto nadchodzi hit!

 

Trzy razy Fredro, emisja: TVP 1, 22 kwietnia, godz. 20.20

Polityka 16.2013 (2904) z dnia 16.04.2013; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Fredro i gwiazdy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Mieszkania: ani kupić, ani wynająć. Prawdziwy dramat, fałszywe recepty władzy

Załamanie na rynku nieruchomości to społeczny dramat. Idealny temat na kampanię wyborczą. Po klęsce Mieszkania Plus rząd obiecuje tańsze kredyty, zapowiada walkę z patodeweloperami i zagranicznymi funduszami, które wykupują całe bloki. I diagnozy są tu fałszywe, i recepty.

Cezary Kowanda
04.02.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną