„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Fredro i gwiazdy

Po Fredrę do TVP

materiały prasowe
Drżyjcie rekordy oglądalności, oto nadchodzi hit, i to już dziś! Teatr Telewizji z okazji 220 urodzin Aleksandra Fredry i swojego 60-lecia pokaże trzy jednoaktówki mistrza komedii transmitowane na żywo z trzech ośrodków telewizyjnych.

Zacznie Śląsk, gdzie Jerzy Stuhr wyreżyserował miniaturę zatytułowaną „Świeczka zgasła” – o dwojgu nieznajomych, których los zapędził do wiejskiej, niedoświetlonej chaty; w obsadzie Agnieszka Radzikowska z Teatru Śląskiego w Katowicach i Maciej Stuhr. Następna będzie „Zrzędność i przekora” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego i wykonaniu gwiazd krakowskiego Starego Teatru: Krzysztofa Globisza i Romana Gancarczyka w rolach tytułowych, Jerzego Treli jako lokaja oraz Pauliny Puślednik i Krzysztofa Wieszczka w rolach młodych zakochanych.

Na koniec zaś swoje „siły i środki” zaprezentuje stolica: Jan Englert jako reżyser oraz aktorzy Teatru Narodowego: Beata Ścibakówna, Janusz Gajos, Grzegorz Małecki i Ewa Konstancja Bułhak, wspomagani przez gwiazdy rozrywki: Piotra Adamczyka, Wojciecha Malajkata i Zbigniewa Zamachowskiego. Zagrają przewrotną komedię „Nikt mnie nie zna” o perypetiach kupca Marka Zięby, który postanawia sprawdzić wierność swojej żony. Drżyjcie rekordy oglądalności, oto nadchodzi hit!

 

Trzy razy Fredro, emisja: TVP 1, 22 kwietnia, godz. 20.20

Polityka 16.2013 (2904) z dnia 16.04.2013; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Fredro i gwiazdy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Zdelegalizować Kaczyńskiego, Trumpa i Orbána? Czyli jak naprawić kraj po populistach. Będzie wrzask

Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.

Jacek Żakowski
03.12.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną