Kultura

Paul zawodowiec

Paul McCartney w Polsce

McCartney w Belo Horizonte w Brazylii, maj 2013 r. McCartney w Belo Horizonte w Brazylii, maj 2013 r. MPL Communications Ltd / materiały prasowe
Warszawski koncert Paula McCartneya to wydarzenie nie tylko dla starych beatlemaniaków. Artysta, który wystąpi 22 czerwca na Stadionie Narodowym, ma olbrzymi wkład w historię światowej popkultury, choć jego droga twórcza nie była pasmem samych sukcesów.
Paul McCartney to wzorcowy przykład muzycznego postmodernisty.Detroit Free Press/MCT/Getty Images/FPM Paul McCartney to wzorcowy przykład muzycznego postmodernisty.

Paul McCartney przywitał ten rok naprawdę mocnym akcentem. W filmie dokumentalnym „Sound City” Dave’a Grohla, byłego perkusisty zespołu Nirvana (premiera odbyła się w lutym br.), nagrywa w studiu i odtwarza na scenie napisaną wspólnie z Grohlem piosenkę „Cut Me Some Slack”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że gra cały skład Nirvany (obok Grohla – Krist Novoselic i Pat Smear), piosenka utrzymana jest w wybitnie grunge’owym klimacie, a grający na basie McCartney śpiewa jak… Kurt Cobain.

Polityka 25.2013 (2912) z dnia 18.06.2013; Kultura; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Paul zawodowiec"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nauczycieli trzeba będzie dowozić z domów spokojnej starości

Czas najwyższy powiedzieć, że jednakowe pensum dla katechety i polonisty to zbrodnia. Minister Czarnek usilnie pracuje nad tym, aby w szkole nie chciał pracować nikt – z wyjątkiem katechetów.

Dariusz Chętkowski
24.09.2021