Kultura

Paul zawodowiec

Paul McCartney w Polsce

McCartney w Belo Horizonte w Brazylii, maj 2013 r. McCartney w Belo Horizonte w Brazylii, maj 2013 r. MPL Communications Ltd / materiały prasowe
Warszawski koncert Paula McCartneya to wydarzenie nie tylko dla starych beatlemaniaków. Artysta, który wystąpi 22 czerwca na Stadionie Narodowym, ma olbrzymi wkład w historię światowej popkultury, choć jego droga twórcza nie była pasmem samych sukcesów.
Paul McCartney to wzorcowy przykład muzycznego postmodernisty.Detroit Free Press/MCT/Getty Images/FPM Paul McCartney to wzorcowy przykład muzycznego postmodernisty.

Paul McCartney przywitał ten rok naprawdę mocnym akcentem. W filmie dokumentalnym „Sound City” Dave’a Grohla, byłego perkusisty zespołu Nirvana (premiera odbyła się w lutym br.), nagrywa w studiu i odtwarza na scenie napisaną wspólnie z Grohlem piosenkę „Cut Me Some Slack”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że gra cały skład Nirvany (obok Grohla – Krist Novoselic i Pat Smear), piosenka utrzymana jest w wybitnie grunge’owym klimacie, a grający na basie McCartney śpiewa jak… Kurt Cobain.

Polityka 25.2013 (2912) z dnia 18.06.2013; Kultura; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Paul zawodowiec"

Czytaj także

Kraj

Nowa aplikacja „Polityki” – cały świat pod ręką

„Polityka” udostępniła swoją nową aplikację mobilną. Prosta i intuicyjna w obsłudze, oferuje nowoczesne rozwiązania i przyjemność czytania. To następny krok w rozwoju „Polityki” w świecie cyfrowych treści i subskrypcji internetowych.

Redakcja
16.02.2021