Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Lato pracy

Letnie festiwale muzyki poważnej

Sol Gabetta pojawi się tego lata na wielu europejskich festiwalach. Sol Gabetta pojawi się tego lata na wielu europejskich festiwalach. Uwe Arens/Sony Classical/Handout/DPA / PAP
Dla melomanów letnie festiwale muzyki klasycznej to kwintesencja przyjemności. Dla muzyków, szczególnie tych młodszych – kolejne miesiące bez szans na urlop.
Khatia Buniatishvili też pracuje w wakacje.Revelli-Beaumont/SIPA/EAST NEWS Khatia Buniatishvili też pracuje w wakacje.

Przez ostatnie trzy lata nie miałam wakacji – wyznała pianistka Khatia Buniatishvili po czerwcowym występie na 41 Stambulskim Festiwalu Muzycznym (na tym samym koncercie Krzysztof Penderecki otrzymał nagrodę za osiągnięcia życia). Fakt bezsprzeczny: najwięcej dziś pracują młodzi muzycy. Ci, którzy dopiero muszą się przebić albo zaczynają się przebijać. Obecność na festiwalach letnich wyznacza kolejne ważne etapy w ich karierze.

26-letnia Gruzinka na przełomie sierpnia i września będzie solistką na tournée I, Culture Orchestra – międzynarodowej orkiestry młodzieżowej Instytutu Adama Mickiewicza.

Polityka 27.2013 (2914) z dnia 02.07.2013; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Lato pracy"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022