Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Intymny Blitzkrieg

Mea pulpa

Ilona Felicjańska podbija rynek intymnym Blitzkriegiem. Jej aktualna biografia przynosi obrazki, przy których „50 twarzy Greya” to „Awantura o Basię”. Była modelka wyznaje, że małżonek regularnie upominał się o obowiązkową miłość francuską w ramach małżeńskiego abonamentu. Po przejściu na cyfryzację abonent zbankrutował.

• Oto człowiek, który jest żywą definicją uczuć ambiwalentnych. Krzysztof Ibisz. Trochę legenda, a trochę kataklizm. Sporo profesjonalizmu i nie mniej zdziwienia. Krzysztof wraca na główną antenę Polsatu z programem „Bezpieczne wakacje”. Będzie w nim informował widzów, gdzie jest.

• To był news, który zelektryzował, a następnie opanował wszystkie media. Znany tancerz, casanova parkietu i człowiek o aparycji gracza Realu Madryt wdał się w bójkę z policjantami. Rafał M. bawił w delegacji w Toruniu, kiedy to napadli na niego policjanci, a następnie zagazowali. Okazało się, że gazowany Maserak jest zdecydowanie mniej wyskokowy.

• Wreszcie sąd wydal orzeczenie w sprawie Ramona Jackowska-Sipowicz kontra Rzeczpospolita Polska. Okazało się, że zarówno Ramona, jak i Kora nie pójdą ani do pierdla, ani do schroniska, choć są winne nielegalnego posiadania marihuany. Na ten werdykt, z wiadomych powodów, czekali prawie wszyscy. Reszta też, tylko oni boją się przyznać.

• Ślub Roberta Lewandowskiego odbił się echem nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech czy Watykanie. Najzdolniejszy krajowy napastnik poślubił Annę Stachurską, podpisując tym samym nie do końca ten kontrakt, który planował. Na uroczystości zjawili się wszyscy polscy zawodnicy grający na co dzień w Borussii Dortmund, z wyjątkiem Piszczka i Błaszczykowskiego.

• Na Dworcu Centralnym znani i lubiani czytali wybrane fragmenty twórczości Sławomira Mrożka. Między nimi Linda, Cielecka czy Masłowska. Tłumy widzów. W Ogrodzie Saskim Kondrat, Kulesza czy Machalica czytali Juliana Tuwima. Tłumy widzów. W Internecie cisza. Tam Patrycja Pająk opowiada o swoim biuście. Tłumy wiców.

Marcin Najman, pięściarz wagi ciężkiej znany głównie z aktywności pozapięściarskiej, też wziął ślub. Niestety, ślub Najmana z Julitą Januszko nie miał prawie żadnych szans w bitwie na śluby z Robertem Lewandowskim. Może dlatego, że jeden głównie odnosi sukcesy, a drugi przeważnie odnosi urazy.

• To jest szok. Zarówno estetyczny, jak i światopoglądowy. Znana ze swych konserwatywnych poglądów Agnieszka Radwańska rozebrała się dla amerykańskiego magazynu „The Body Issue”. Nas, amatorów soczystych piłek, bardzo to cieszy. Tenisistka, która jeszcze niedawno „nie wstydziła się Jezusa”, obecnie nie wstydzi się niczego.

• Oto news świadczący najdobitniej, że szykuje się w mediach wielka rewolucja pokoleniowa. Człowiekiem roku w Internecie została twórczyni bloga modowego Julia Kuczyńska, znana bliżej jako Maffashion. Laureatka pozostawiła w tyle takie marki, jak Tomasz Lis czy Robert M. Gratulujemy. Kiedy klikanie zastępuje myślenie, budzą się demony.

• Ruch Palikota sięgnął w wyborach do rady miasta w Elblągu po swoją tajną broń. Natalia Rodziewicz ma duży biust, podobne plany na przyszłość, karnet na solarium oraz poparcie, jak się okazało, 15 wyborców. Jak sama mówi, interesuje się „wegetarializmem” oraz „dietyką”. W kilka dni stała się królową Internetu, gdzie przedstawiła teorie „samoistnego uleczania się”. Z treści wywiadu wynika, że to raczej nie działa.

• Nowość w TVP. Znany i lubiany Maciej Kurzajewski opowie widzom Jedynki, jak działa giełda. Magazyn będzie zatytułowany „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie”. Pierwszym gościem będzie aktorka Anna Szarek. Opowie z doświadczenia, co to jest hossa, bessa i zła passa.

Polityka 27.2013 (2914) z dnia 02.07.2013; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Intymny Blitzkrieg"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną