Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Arcydzieło

Mea pulpa

Ubiegły tydzień to przede wszystkim gorzkie, mocne i zdecydowane słowa Maćka Stuhra skierowane do dziennikarzy tabloidów – „Jesteście ludzkimi wszami. Nienawidzę was”. Co ciekawe, wypowiedź aktora przedrukowali tacy spece od moralności, jak „Fakt”, Pudelek, Plotek czy „Super Express”. Jak mawia klasyk – arcydzieło zrozumie nawet idiota. Ale jakże inaczej.

• To jest transfer na miarę Roberta Lewandowskiego zasilającego Real Madryt. Albo Biedronia, który zaciąga się do Młodzieży Wszechpolskiej. Agata Młynarska, cudowne dziecko TVP, po wieloletnim postoju w Polsacie wraca do macierzy. Poprowadzi tam codzienny talk-show zatytułowany „Świat się kręci”. Szybko pojawiły się plotki, że Nina Terentiew w ten sposób chce pomóc nowej ramówce Polsatu.

• Mamy kolejne dziecko w szołbiznesie. Małgorzata Socha urodziła córeczkę Zosię. Wymiary dziecka to 53 cm długości i 3,24 kg wagi. Informację o porodzie jako pierwsze podało Centrum Handlowe Forum, którego Gosia jest twarzą. Kontrakty reklamowe noworodka owiane są na razie tajemnicą.

• Komiksowa prawica w natarciu. Tomasz Terlikowski solo oraz Karnowski brothers w duecie zaatakowali nowy film o smerfach. „Smerfy 2”, ich zdaniem, propagują magię, okultyzm, niebieski homoseksualizm oraz niewłaściwy obraz rodziny. Wśród smerfów prym wiedli Gargamel, Ważniak i Maruda. Jak widać z powyższego opisu, nie tylko u nich.

• To jest wydarzenie historyczne i niestety równie ważne co smutne. Z anteny TVP2 znika program Wojciecha Manna zatytułowany „Kocham to, co lubię”. Dyrektor Dwójki Jerzy Kapuściński swą decyzję usprawiedliwia „niekontrolowaną ewolucją formuły programu”. Podobno na początku miało być zabawnie, a wyszło, że zabawnie jest dopiero na końcu.

• Zmiany, zmiany, zmiany. O mały włos ostatni sprawiedliwy w mediach, czyli Mariusz Max Kolonko, nie zlikwidowałby TVP Polonia. I to prosto zza Atlantyku. Max zaapelował o likwidację tego kanału, bo podobno nikt nie chce go w USA oglądać. Każdy, kto choć raz obejrzał TVP Polonię, wie, o co chodzi. Kanał ten został programowo wymyślony jako zemsta na tych, co wyjechali.

• Jak co rok, od paru lat, zbliża się światowa premiera filmu „Wałęsa – człowiek z nadziei”. Sam bohater po projekcji stwierdził, że nie był takim bufonem jak Robert Więckiewicz, co daje nadzieję na kolejne dokrętki. Jarosław Wałęsa wyznał z kolei, że jego zdaniem ten film powinien zostać nakręcony za 40 lat. Znając cykl pracy Mistrza, to jest możliwe.

• Miła, zdolna i atrakcyjna młoda aktorka Julia Kamińska rozebrała się dla magazynu „CKM”. Są to najbardziej ubrane zdjęcia rozebrane, jakie widziałem. Dla wszystkich ceniących odziany toples tyłem.

• Tak się przechodzi do historii. Piosenkarka Doda Rabczewska będzie miała stadion własnego imienia. Gminna arena w małopolskiej wiosce Libusza postanowiła nazwać jej imieniem obiekt sportowy. Być może artystka zostanie też maskotką miejscowej drużyny. Jeśli warunki do uprawiania sportu będą podobne do warunków patrona, sukces murowany.

• Po niesamowitym sukcesie w programie „Top Model” oraz brawurowym sukcesie w prowadzeniu tego programu supermodelka Anna Bałon znowu wraca do mediów. Jej podstawowym sukcesem była chęć odniesienia sukcesu i wreszcie się udało. Anna będzie odchudzać się wraz z widzami programu „Dzień Dobry TVN”. Podzieli się z nami tym, co ma najcenniejszego. Wagą.

• Mamy nowego bohatera masowego. To, przepraszam za słowo, 24-letni młociarz Paweł Fajdek. Podobno do niesamowitego rzutu młotem w Moskwie zainspirowało go wielogodzinne oglądanie filmu o robakach zatytułowanego „Larva”. Nasi futboliści odkryli tę metodę dużo wcześniej. Tylko oni nie oglądają, oni zalewają.

Polityka 34.2013 (2921) z dnia 20.08.2013; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Arcydzieło"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kolejny zjazd Lewicy. Tkwi w pułapce, a przed nią scenariusze złe i jeszcze gorsze

Pokiereszowana w kolejnych wyborach Lewica już wie, że kręci się w kółko i w najlepszym razie czeka ją dalszy dryf. Ale kręcić się będzie nadal, bo ma do wyboru jedynie scenariusze złe i jeszcze gorsze.

Rafał Kalukin
16.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną