Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

W sieci

Mea pulpa

Od czasu, gdy sieć komórkowa Play zaangażowała najbardziej wyraziste gwiazdy krajowego szołbiznesu, konkurencja nie ma wielkiego wyboru. Firmie Orange jednak się udało. Nową twarzą tej sieci została Małgorzata Kożuchowska. Małgosia, co prawda, od blisko roku jest obecna „wSieci”, ale tam ma wyjątkowo mały zasięg.

• Pomimo nadchodzącej jesieni jest sposób, aby niektórym z was zrobiło się cieplej. Wystarczy nabyć najnowszy egzemplarz magazynu „Playboy”. Tam Maja Bohosiewicz – tak, jak ją stworzyła matka natura. A to zarówno w rodzinie, jak i w szołbiznesie coraz rzadsze zjawisko.

• Wszyscy liczyli na to, że równie sensacyjny, co niezrozumiały transfer Agaty Młynarskiej z Polsatu do TVP1 zmieni rytualne zachowania dziennikarki. Niestety, nie zmienił. Agata na łamach tabloidów zmieniła sobie twarz na nową. Strach, jak powszechnie wiadomo, ma wiele twarzy, ale takiej ewidentnie nikt się nie spodziewał.

• To był bardzo medialny tydzień dla rodziny państwa Kaczyńskich. Na billboardach pojawiły się dziwne, niesmaczne i – co tu ukrywać – mało gustowne reklamy norweskiego portalu randkowego dla poszukujących zdrady. Na zdjęciu widniał Lech Kaczyński i kot. Lecha szybko zamieniono na Jarosława. Na prawicy zawrzało. I ja się z nimi zgadzam. Kaczyński już nigdy nie powinien trafić na billboardy.

• Po gruntownym ubezpieczeniu na życie siebie oraz całej swojej rodziny w Aviva Agnieszka Chylińska została kolejną twarzą sieci komórkowej Play. Tym razem wokalistka pokaże, że tak konkretnie można komuś doładować konto, że mu uszy zwiędną.

• Rynek prasowy upada, choć jeśli, drogi czytelniku, czytasz te słowa w wydaniu papierowym POLITYKI, to sam widzisz, że nie wszędzie. Kolejną ofiarą schyłku jest odejście z redakcji „Przekroju” Zuzanny Ziomeckiej i Marcina Prokopa. Nowy „Przekrój” ma wydawać specjalna fundacja. Zawsze uważałem, że to, co przeniesione z Krakowa, w stolicy wymięka. Począwszy od „Przekroju”, a skończywszy na Gowinie.

• Rodzina Młynarskich nie przestaje nas zadziwiać. W konkurs na jakość autobiograficznych informacji zabawiła się z własną siostrą Paulina Młynarska. Dziennikarka oznajmiła publicznie, że wszyscy jej mężowie byli alkoholikami. A miała ich około czterech. Czyli patrząc z ich podwójnej, alkoholowej, perspektywy – ośmiu.

• Kilka lat temu wtargnęli do krajowej muzyki niczym Beatlesi. Wyszli z niej niczym Just Five. Zespół Feel. Ukoronowaniem niezwykłej kariery był ostatnio rozwód lidera Piotra Kupichy. Powodem, jak ustaliły media, był fakt, że lider zespołu przynosił do domu wszystko to, co fanki rzucały na scenę. A rozmiary nie zawsze się zgadzały.

• Rewolucyjne zmiany w stacji RMF FM. Kultowy program „Wstawaj, szkoda dnia”, pomiędzy 5.30 a 9.00, poprowadzi nowa para – Robert Karpowicz i Przemysław Skowron. Nowością audycji będzie fakt, że teraz najpierw podadzą pogodę, a dopiero potem godzinę.

• Znamy już oficjalnie skład nowego kulinarnego show Polsatu zatytułowanego „Top Chef”. Pojawią się w nim Ewa Wachowicz, Wojciech Modest Michelin Amaro, Joseph Seeletso oraz Maciej Nowak. Program „Top Chef” od programu „Master Chef” będzie się różnił tym, że w obu są mistrzowie gotowania, a jednak coś ewidentnie śmierdzi.

• Wersja oficjalna. Tomasz Jacyków, stylista własnej kariery, zaprezentował swoją kolekcję damskich torebek dla firmy Franco Bellucci. Na premierę kolekcji przyszły gwiazdy. Wersja nieoficjalna: Franco Bellucci naprawdę nazywa się Tadeusz Morawski i pochodzi z Elbląga. A przyszli ci, co chodzą wszędzie.

• Tak zwani celebryci organizują sobie ustawki z tak zwanymi paparazzi. Czyli w skrócie niezdolni fotografują niezdolnych. Do katalogu tradycyjnych okazji typu spacer, sklep, szpital aktorka Anna Samusionek dołączyła nowe. Skok z paparazzi na spadochronie. Tym samym Anna zaprezentowała całkowicie nowy etap swojej kariery. Etap spadającej gwiazdy.

Polityka 36.2013 (2923) z dnia 03.09.2013; Kultura; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "W sieci"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną