Kultura

Z książki muszę wyzdrowieć

Rozważania Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski (ur. 1932 r. w Dwikozach), jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, autor powieści i dramatów, często omawiany w kontekście tzw. literatury chłopskiej. Wiesław Myśliwski (ur. 1932 r. w Dwikozach), jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, autor powieści i dramatów, często omawiany w kontekście tzw. literatury chłopskiej. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
Rozmowa z Wiesławem Myśliwskim o współczesnym człowieku, wykorzenionym i rozlecianym, oraz pisaniu jako eksperymencie na sobie.
Wiesław Myśliwski debiutował w 1967 r. powieścią „Nagi sad”, która zaskoczyła krytyków dojrzałością.Wojciech Druszcz/Reporter Wiesław Myśliwski debiutował w 1967 r. powieścią „Nagi sad”, która zaskoczyła krytyków dojrzałością.

Justyna Sobolewska: – Udało się panu przepisać notes z telefonami?
Wiesław Myśliwski: – Nie, to okazało się niemożliwe. Podejmowałem kilka prób, w związku z czym mam kilka notesów. I czasem nie wiem, w którym notesie mam szukać jakiegoś nazwiska, adresu, telefonu. Na czym bowiem polega takie przepisanie? Na tym, żeby wyrzucić wszystkie nazwiska, adresy, telefony, które – mówiąc enigmatycznie – „zdezaktualizowały się”, a zostawiać tylko te, które dalej mogą nam służyć.

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Kultura; s. 116
Oryginalny tytuł tekstu: "Z książki muszę wyzdrowieć"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021