Kultura

Jestem sierotą polityczną

Mozil i Wojewódzki o polskości i duńskości

Czesław Mozil (ur. 1979 r.) – wokalista, akordeonista i autor piosenek. Czesław Mozil (ur. 1979 r.) – wokalista, akordeonista i autor piosenek. Leszek Zych / Polityka
Kuba Wojewódzki rozmawia z muzykiem Czesławem Mozilem o polskości i o tym, czym nasza tolerancja różni się od tolerancji innych.
Czesław Mozil: Jestem sierotą polityczną. Nie chcę nigdzie należeć. Chcę być dumny ze swojego kraju, ale bez przymusu bycia w jakimś politycznym gangu.Grażyna Myślińska/Forum Czesław Mozil: Jestem sierotą polityczną. Nie chcę nigdzie należeć. Chcę być dumny ze swojego kraju, ale bez przymusu bycia w jakimś politycznym gangu.

Kuba Wojewódzki: – Jesteś częścią Polski liberalnej czy solidarnej?
Czesław Mozil: – Jezus Maria. A jedna nie może się łączyć z drugą? Ja chcę się przyjaźnić z obiema Polskami, a nie tylko z połową! W Danii, gdzie się wychowałem, najgorsza prawica potrafi rozmawiać z lewicą sympatycznie i z szacunkiem. Ja się czuję częścią Polski. Po prostu. Ja jestem jedną wielką flagą narodową.

A rozumiesz piekło dzisiejszego polskiego patriotyzmu?

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Ludzie i style; s. 150
Oryginalny tytuł tekstu: "Jestem sierotą polityczną"

Czytaj także

Kultura

„Motel Polska”, czyli perwersyjna propaganda PiS

O nie, „Motel Polska” to nie jest produkcja żenująca. Nie jest obciachem, popisem złego gustu i amatorszczyzny. To produkt jak najbardziej przemyślany, diablo przewrotny i wyrachowany.

Jan Hartman
01.12.2020