Kultura

Dr. Luke i Mr. Kasz

Łukasz Gottwald – superproducent muzyczny

Dr. Luke chce zarządzać nie tylko produkcją i dystrybucją swoich piosenek, ale całymi karierami ich tytularnych autorek. Na zdjęciu z Kate Perry. Dr. Luke chce zarządzać nie tylko produkcją i dystrybucją swoich piosenek, ale całymi karierami ich tytularnych autorek. Na zdjęciu z Kate Perry. Steve C. Mitchell/EPA / PAP
W amerykańskiej muzyce pop karty rozdaje dziś Łukasz Gottwald. Inżynier od hitów i dyrektor od karier.
Łukasz Gottwald kieruje fabryką, w której ponad 40 etatowych kompozytorów i producentów muzycznych wytwarza przeboje dla amerykańskich stacji radiowych.materiały prasowe Łukasz Gottwald kieruje fabryką, w której ponad 40 etatowych kompozytorów i producentów muzycznych wytwarza przeboje dla amerykańskich stacji radiowych.

W ciągu roku potrafił wprowadzić na szczyt list ­bestsellerów tyle samo utworów co Beatlesi w swoim najlepszym okresie. Chwilami jego nagrania okupowały prawie połowę pierwszej dziesiątki listy „Billboardu”. A ostatniej jesieni o prowadzenie konkurowały dwie piosenki jego autorstwa: „Wrecking Ball” oraz „Roar”, które napisał odpowiednio dla Miley Cyrus oraz Katy Perry. Wiele zawdzięczają mu także Avril Lavigne, Britney Spears, Rihanna czy Kelly Clarkson.

Polityka 1.2014 (2939) z dnia 26.12.2013; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Dr. Luke i Mr. Kasz"

Czytaj także

Ja My Oni

Uroda przynosi w życiu profity. Ale nie jest źródłem szczęścia

Już trzymiesięczne niemowlęta przyglądają się ładnym twarzom istotnie dłużej niż nieładnym. I niezależnie od wieku, płci i rasy pochylającej się nad nimi osoby.

Grzegorz Gustaw
26.11.2019