Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Monika przed i po

Mea pulpa

Mateusz Jagielski / EAST NEWS
Monika Richardson wreszcie wyszła za mąż za swego oblubieńca Zbyszka Zamachowskiego. Ślub miał miejsce w pałacu Tłokinia koło Kalisza. Panna młoda będzie się teraz nazywać Monika Richardson-Malcolm-Zamachowska i już przed ślubem udzieliła wywiadu „Vivie!” o tym, jak się czuje po ślubie.

• To był ewidentny hit tygodnia, a obok publicystyki Tomasza Adamka także hit kampanii wyborczej. Otylia Jędrzejczak i Maciej Żurawski spotkali się w studiu programu „Polityka przy kawie” i dali popis politycznej erudycji pod hasłem: „Kio to mówi” i „Kio to mówi 2”. Otylia musi wiedzieć z przeszłości, że nawet najgłębszy basen ma gdzieś dno. To właśnie teraz i tutaj.

• Piękna, zdolna, znana i lubiana Małgorzata Socha do niedawna była twarzą firmy BMW. Teraz ogłoszono, że została twarzą marki Škoda. Taki sukces wskazuje ewidentnie, że dalej będzie lubiana.

• To niemałe zaskoczenie. Monika Pietrasińska, nasza lokalna seksbomba, gwiazda „Playboya” oraz superserialu „Życie na bogato”, zaczyna karierę muzyczną. Jej pierwszy singiel nosi tytuł „Gloria”. Jestem na tak. Są kobiety, których usta mogą zrobić ze mną wszystko.

• Człowiek, który podobno nie lubił wody, nie umiał pływać, cierpiał na chorobę morską, czyli superżeglarz Mateusz Kusznierewicz, został twarzą firmy T-Mobile i reklamuje, że ma internet nawet w przedziale PKP. Podobno były mistrz woli jeździć pociągiem niż pływać żaglówką. Wreszcie może wysiąść, kiedy chce.

• TVP ujawniło, ile zarobi na transmisji mundialu z Brazylii. Zobaczymy wszystkie 64 mecze, przy których obsłudze na miejscu będzie pracowało 12 wysłanników z Polski. Dokładna wartość zarobku stacji została ujawniona przez członka zarządu TVP i wynosi, cytuję: „trochę”. Dokładnie tyle samo wpłacę w ramach abonamentu.

• Piękna, utalentowana, wysportowana, pracowita i szczęśliwa nie zamierza na tym poprzestać. Anna Lewandowska, małżonka najbardziej znanego Lewandowskiego, będzie reklamować antyperspirant Rexony przeciwko poceniu. Dobrze wiedzieć, że choć jedno z Lewandowskich poci się w pracy.

• 9 maja na festiwalu Off Plus Camera odbyła się premiera cyfrowo zrekonstruowanego kultowego już filmu Władysława Pasikowskiego zatytułowanego „Psy”. Teraz będzie jeszcze lepiej widać, dlaczego Frantzowi nie będzie się chciało gadać z Angelą.

• To jest sukces, jakiego nigdy wcześniej nie było w żadnych wyborach, a co tu ukrywać: Janusz Korwin-Mikke startował prawie wszędzie. Na spotkanie z liderem Nowej Prawicy w Toruniu przyszło za dużo ludzi – do tego stopnia, że imprezę przeniesiono na zewnątrz. W karierze Janusza pojawił się całkiem nowy termin – „za dużo”.

• Wraca trochę zapomniany, ale zawsze lubiany Steffen Möller. W nowej kampanii firmy Wilkinson znany aktor i satyryk będzie rzucał Polakom wyzwanie. Nie do końca wiadomo, o co chodzi, ale jak jest okazja, aby ogolić Niemca, to na pewno znajdą się chętni.

• Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą tylko prawdziwych, sprawdzonych, niepokornych oraz wiarygodnych wiadomości. Bronisław Wildstein ogłosił urbi et orbi, że za rok TV Republika osiągnie rentowność. Niestety, chcąc być wiarygodny, nie podał za który.

• Fotograficznym hitem minionego tygodnia była półnaga sweet focia Cezarego Pazury. Aktor pomimo średniego wieku wygląda lepiej niż średnio, co udokumentował na siłowni. Trudno się dziwić. Mając młodą żonę, szuka się schronienia, gdzie się da.

• To jest duet absolutnie nowatorski. Ona sobie publicznie, w telewizji, zmienia twarz, on na jej prośbę publicznie zrzuca wagę. Kasia Klich i jej małżonek, niejaki Yaro. Akcja się udała – i to o całe 30 kg. Ona teraz wygląda lepiej, a jemu nie tylko z tego powodu jest lżej.

 

Polityka 20.2014 (2958) z dnia 13.05.2014; Kultura; s. 93
Oryginalny tytuł tekstu: "Monika przed i po"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Paweł Śpiewak nie żyje. Oto jego tekst „Partie mało warte” z ostatniego numeru „Polityki”

Od polityki trzymałem się przez lata na dystans, ale mimo to zanurzyłem się w niej na dwa lata – na szczęście tylko dwa – zasiadając w okrągłej sali sejmowej, i czułem, z powodu stałej i mocnej klimatyzacji, wszechogarniający chłód. Chłód szedł z wywietrzników, ale i od towarzystwa – napisał prof. Paweł Śpiewak w poniższym tekście, który sam uznał jako szczególne podsumowanie swojej działalności politycznej. Prof. Śpiewak zmarł 30 marca w Warszawie.

Paweł Śpiewak
28.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną