Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kultura

Nowa nowa fala

Młoda generacja polskich kompozytorów

Jagoda Szmytka (Niemcy) i Wojtek Blecharz (Stany Zjednoczone) są wciąż w kraju obecni. Jagoda Szmytka (Niemcy) i Wojtek Blecharz (Stany Zjednoczone) są wciąż w kraju obecni. Eugeniusz Helbert / Forum
Jesienne festiwale proponują nam przegląd sukcesów młodych polskich twórców, nagradzanych w kraju i za granicą. Czy można mówić o nowej polskiej szkole kompozytorskiej?
Agata Zubel jest nie tylko wybitną kompozytorką, ale też znakomitą, bardzo kreatywną śpiewaczką.Eugeniusz Helbert/Forum Agata Zubel jest nie tylko wybitną kompozytorką, ale też znakomitą, bardzo kreatywną śpiewaczką.

Utwór „Not I” Agaty Zubel (laureatki Paszportu POLITYKI za 2004 r.) otrzymał w tym roku nową wrocławską nagrodę Polonica Nova. W zeszłym zaś roku zwyciężył na 60 Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów w Pradze, promującej nagrania radiowe utworów współczesnych w radiofoniach świata. Tej jesieni usłyszymy go kilka razy: na Warszawskiej Jesieni, na inauguracji Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu (to festiwal organizowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Współczesnej, co roku w innym kraju), a także w ramach festiwalu otwarcia nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Kultura; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowa nowa fala"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >