Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Romantycy z bocznicy

Zespół Księżyc zdobywa nową popularność

Muzycy Księżyca przyznają, że nie mieli żadnych planów i pomysłów na zaistnienie na muzycznym rynku. Muzycy Księżyca przyznają, że nie mieli żadnych planów i pomysłów na zaistnienie na muzycznym rynku. Piotr Małecki / Polityka
Po 18 latach znów lśni otoczona przez ten czas legendą grupa Księżyc. Na peryferiach tworzyli sztukę, jakiej świat nie widzi. Aż w końcu świat się o nią upomniał.
Księżyc w pełnym składzie. Od lewej: Agata Harz, Robert Niziński, Lechosław Polak, Katarzyna Smoluk i Remigiusz Mazur‑HanajPiotr Małecki/Polityka Księżyc w pełnym składzie. Od lewej: Agata Harz, Robert Niziński, Lechosław Polak, Katarzyna Smoluk i Remigiusz Mazur‑Hanaj

W swojej pięcioletniej karierze dali zaledwie około 20 koncertów. W tym wiele dla publiczności nieprzekraczającej 50 osób. Nic dziwnego, że okoliczności, w jakich powrócili po 18 latach, wprawiły członków Księżyca w osłupienie. Najpierw krakowski kościół św. Katarzyny wypełnił się po brzegi. Pomimo pojemnej kubatury bilety na występ grupy w ramach festiwalu Unsound wyprzedały się, a spora grupa zdesperowanych fanów czekała do samego końca, byleby tylko wślizgnąć się do środka (podobnie było zresztą z warszawskim koncertem w Centrum Sztuki Współczesnej).

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Kultura; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Romantycy z bocznicy"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022