Kultura

Muzyka jak WF

Violetta Łabanow o edukacji artystycznej w Polsce

„ Muzyka przynosi radość i odprężenie, sublimuje nasze emocje, poszerza pole wrażliwości, stymuluje pracę mózgu. Jest też uniwersalnym językiem komunikacji ”. „ Muzyka przynosi radość i odprężenie, sublimuje nasze emocje, poszerza pole wrażliwości, stymuluje pracę mózgu. Jest też uniwersalnym językiem komunikacji ”. Leszek Zych / Polityka
Rozmowa z Violettą Łabanow, klawesynistką Warszawskiej Opery Kameralnej, twórczynią fundacji Muzyka Jest Dla Wszystkich, o tym, co nie gra w muzycznej edukacji.
Na koncertach Smykofonii rodzice z dziećmi słuchają muzyki, siedząc na miękkiej wykładzinie i poduszkach.Maciej Mulawa Na koncertach Smykofonii rodzice z dziećmi słuchają muzyki, siedząc na miękkiej wykładzinie i poduszkach.

Dorota Szwarcman: – Na organizowane przez was koncerty z cyklu Smykofonia, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet niższym, publiczność pcha się drzwiami i oknami.
Violetta Łabanow: – To nas bardzo cieszy. Co więcej, w wielu miastach podobne inicjatywy powstają już jak grzyby po deszczu. Udało się wywołać zainteresowanie i potrzebę społeczną. Wielką rolę odegrały tu portale parentingowe, informujące o Smykofonii i o pożytkach z umuzykalnienia dzieci.

Polityka 49.2014 (2987) z dnia 02.12.2014; Kultura; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Muzyka jak WF"

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020