Agata Kulesza o aktorstwie jako sposobie na życie

Ten zawód mnie nie zawiódł
Rozmowa z Agatą Kuleszą o szansach na Oscary, światowych sukcesach „Idy” i własnych planach.
Agata Kulesza – aktorka (ur. w 1971 r.), pochodzi ze Szczecina. Po ukończeniu warszawskiej PWST (dyplom 1994 r.) związana z Teatrem Dramatycznym, a obecnie z Ateneum.
Leszek Zych/Polityka

Agata Kulesza – aktorka (ur. w 1971 r.), pochodzi ze Szczecina. Po ukończeniu warszawskiej PWST (dyplom 1994 r.) związana z Teatrem Dramatycznym, a obecnie z Ateneum.

Janusz Wróblewski: – Aktorskie nagrody krytyków z Los Angeles i Chicago, Europejska Nagroda Filmowa dla „Idy”, szanse na oscarową nominację uczyniły z pani międzynarodową gwiazdę. Jak się czuje człowiek sukcesu?
Agata Kulesza: – Normalnie. Jestem bardzo zadowolona, ale oscarowa nominacja w kategorii aktorskiej wydaje się nierealna. To, że w ogóle mogłam być zgłoszona, jest czymś nadzwyczajnym. Zresztą, gdyby coś się miało wydarzyć, już bym istniała w rankingach, a tak nie jest. Opus Film, producent „Idy”, to monitoruje. Więc myślę, że spokojnie posiedzę sobie w domu.

Żadne propozycje z Hollywood nie napłynęły?
Moja agentka odebrała niedawno stamtąd telefon od dobrego, znanego reżysera, pytał o moje terminy między styczniem a marcem.

Oczywiście propozycja została przyjęta.
Odmówiłam, bo jestem umówiona w tym czasie na realizację drugiego sezonu serialu „Krew z krwi” w reżyserii Jaśka Komasy. Zresztą nasze spotkanie nieuchronnie zakończyłoby się rozczarowaniem. Nie mówię płynnie po angielsku, więc się nie łudzę. Kariery w Hollywood nie zrobię. Ale sama propozycja była miła.

W jakich kategoriach „Ida” ma szansę na Oscara?
Najlepszy film nieanglojęzyczny. W Stanach „Ida” zarobiła ponad 3,5 mln dol.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną