Kultura

Mea pulpa

Joanna Horodyńska, kobieta, która o ubieraniu się innych wie wszystko, czyli obiektywnie rzecz ujmując, niespecjalnie wie cokolwiek, właśnie wydała swą debiutancką książkę. „Modowy sąd. Gwiazdy na celowniku”. Zawsze się zastanawiałem, po co pisać, jak się ktoś ubiera? Przecież to widać.

• W szoł-biznesie tak już jest, że czasem, żeby wypłynąć na głęboką wodę, trzeba przedrzeć się przez sporą mieliznę. I ten program jest tego dobrym dowodem – „Celebrity Splash” w Polsacie, czyli skoki do wody tak zwanych gwiazd. Wypłynęły już niektóre nazwiska. Czego życzymy także uczestnikom.

• „Nigdy nie spałam z żadnym mężczyzną”. To był bez wątpienia cytat tygodnia. Maria Czubaszek znowu zbulwersowała katolickie społeczeństwo. Okazało się, że najbardziej wyzwolona Polka XXI w. nie lubi sypiać z mężczyznami. Większość z nas miała oczy wielkie jak ta babcia, co to nie miała dzieci, a tu wnuczek dzwoni.

• To jest krok milowy w rozwoju wizerunkowym Marcina Prokopa. Jeden z największych symboli TVN zostanie twarzą słynnej meksykańskiej marki odzieżowej Rodrigo de la Garza. Meksykanie swój niski wzrost tłumaczą tym, że od dziecka słyszą: jak urośniesz, to będziesz musiał znaleźć pracę. Jak widać, Prokopowi powiedziano to za późno.

• Gwiazdy, czyli ludzie występujący w telewizji, robiły już wszystko. Tańczyły, śpiewały, gotowały, występowały w cyrku i na lodzie. Teraz będą opiekować się psami ze schroniska. Taki misyjny program szykuje dla nas TVP2. Jeśli bezdomnemu psu gwiazda się spodoba, to będzie mogła zamieszkać z nim na zawsze.

• Zmiany w legendarnym programie o typowo słowiańskiej nazwie „The Voice of Poland”. Najpierw z Dwójkowego show odeszła Justyna Steczkowska, następnie Edyta Górniak, a na końcu Marek Piekarczyk. Zostali tylko ci dwaj faceci, co siedzą na jednym fotelu. Im ciężko jest wstać, a co dopiero odejść.

• Bohaterem ostatniego tygodnia był bez wątpienia Bartosz Węglarczyk. Bartosz dwoił się i troił, a przy okazji także pienił, kiedy udowadniał światu, że: nie jest już narzeczonym Magdy Ogórek, z TVN Biznes i Świat odszedł sam i nie jest prawdą, że przytył.

Rafał Ziemkiewicz znowu przemówił. Tym razem wypowiedział się na temat Biskupa Rzymu, Wikariusza Jezusa Chrystusa, Następcy Księcia Apostołów, Patriarchy Zachodu i Następcy św. Piotra, czyli o papieżu. Krótko: „Papież idiota”. Jak widać, do Lutra jeszcze daleko. No cóż – jaki kraj, takie „Charlie Hebdo”.

Ola Szwed urodziła dziecko! Takim tytułem informował o zmianie stanu rodzinnego aktorki serwis Plejada.pl. Rozumiemy zaskoczenie. Mogła przecież urodzić coś całkowicie innego.

Jan Pietrzak, najzabawniejszy były satyryk, znowu rozśmiesza naród. Tropiciel ruskich szpionów i agentów znowu powrócił ze swą ideą Łuku Triumfalnego przerzuconego nad Wisłą, na który będziemy wjeżdżać kolejką. Wszystkich, którzy kochają naszą stolicę, prosimy o omijanie Jana szerokim łukiem.

Filip Bajon znowu pracuje na planie filmowym. Tym razem autor „Przedwiośnia” postanowił napisać radykalny ciąg dalszy „Moralności pani Dulskiej”. Bohaterem będzie dziecko służącej Hanki i panicza Zbyszka. Agnieszka Holland opowiadała mi kiedyś, że Bajon potrafi zjeść kineskop. Miejmy nadzieję, że nam będzie się bardziej podobało.

• „Gazeta Wyborcza” postanowiła zabawić się w celebryckie wyliczanki i zrobiła ranking najbardziej wpływowych pań. Wyszło z niego, że najbardziej wpływowe dziennikarki to te, które mają najwięcej na Facebooku, Twitterze i YouTube. To dobre kryterium. Według niego Bieber jest bardziej wpływowy niż Jezus.

• Dziennikarz, autor, literat, żywy pomnik efektu jo-jo oraz człowiek zdecydowanie niedoceniany, czyli Tomasz Sekielski, postanowił docenić się sam i założył wydawnictwo książkowe o nazwie Od Deski do Deski. Dla naszego pokolenia nazwa smaczna. Młodzież już teraz informujemy, że nie będą pisać o snowboardzie.

Robert Biedroń, nowy prezydent Słupska, idzie jak burza. Planując oszczędności w ratuszu, pan prezydent zrezygnował z kupowania butelkowanej wody i nakazał wszystkim spragnionym pić kranówkę. To nic nowego. Niektórym zaschło w gardle zaraz po ogłoszeniu wyników.

• Powraca słynny skandalista mody, czyli Arkadius. Po niechlubnej rejteradzie 10 lat temu Arek Weremczuk wraca na rynek. Jego nowa kolekcja ozdobiona jest wariacjami na temat nekrologu. Prawdziwy demiurg. Teraz przynajmniej już wie, jak to się znowu skończy.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Kultura; s. 79
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Powrót myszojelenia! Kanczyl srebrnogrzbiety jednak nie wyginął

Malutki ssak kopytny, czyli kanczyl srebrnogrzbiety, endemiczny gatunek żyjący w Wietnamie, był od niemal 30 lat uznawany za wymarły. Teraz powrócił i chyba ma się dobrze.

Przemek Berg
17.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną