Nie żyje Leonard Nimoy, odtwórca roli Spocka w „Star Treku”
Amerykański aktor miał 83 lata.
Leonard Nimoy jako Spock w kultowym „Star Treku”.
materiały prasowe

Leonard Nimoy jako Spock w kultowym „Star Treku”.

Amerykański aktor Leonard Nimoy, który zasłynął rolą Spocka w kultowym serialu i pełnometrażowym filmie science-fiction „Star Trek”, umarł w wieku 83 lat.

Śmierć aktor potwierdziła jego rodzina. Jak poinformował syn Adam, przyczyną odejścia jego ojca była przewlekła obturacyjna choroba płuc. Nimoy już w ubiegłym roku przyznał, że cierpi na tę chorobę, mimo że rzucił palenie ponad 20 lat temu.

Na początku tego tygodnia trafił do szpitala z powodu ostrego bólu w klatce piersiowej. Później wrócił jednak do domu i tam zastała go śmierć.

Nimoy miał na koncie długą karierę zarówno aktorską, jak również reżyserską. Serwis IMDB przypisuje mu udział w 134 produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Sławę przyniosło mu jednak wcielenie się w postać pół-człowieka, pół-Wolkanina z serii „Star Trek”. Odgrywany przez niego Spock uchodzi za jedną najbardziej wyrazistych postaci telewizyjnych lat 60.

W swoim ostatnim wpisie na Twitterze, z 23 lutego, napisał: „Życie jest jak ogród. Cudowne chwile można przeżyć, ale nie da się ich zachować, chyba że w pamięci”. Podpisał się skrótem „LLAP” – odnosząc się w ten sposób do słynnego powiedzenia Spocka, „Live long and prosper”. Żyj długo i pomyślnie.

.
Twitter

.

 

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną