Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

25 lat z Mozartem

25. Festiwal Mozartowski w Warszawie

materiały prasowe
W tym roku na 25. Festiwalu Mozartowskim premiera nowej inscenizacji „Wesela Figara”, stworzonej w koprodukcji z Operą Lwowską.

Nie udało się, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, umieścić w programie jubileuszowego Festiwalu Mozartowskiego Warszawskiej Opery Kameralnej wszystkich dzieł scenicznych Mozarta. Jednak kilka rzadziej wykonywanych oper będzie można usłyszeć po razie: „Zaide”, „Lo sposo deluso/Der Schauspieldirektor/L’oca del Cairo”, „Idomeneo”, „La finta giardiniera”, „Ascanio in Alba” i „La clemenza di Tito”. Dziecięce dziełko „Bastien et Bastienne” zostanie wystawione w łazienkowskim Pałacu na Wyspie. Oczywiście pokazane zostaną opery najpopularniejsze. W tym roku premiera nowej inscenizacji „Wesela Figara”, stworzonej w koprodukcji z Operą Lwowską. Poza spektaklami i koncertami, symfonicznymi i kameralnymi, parę nowości: cykl „Mozart Off – czwartki z muzyką poważną na Chłodnej”, program Marcina Sompolińskiego z popularnej poznańskiej serii „Speaking Concerts” – „My name is Giovanni” (oczywiście wokół „Don Giovanniego”), wreszcie na zakończenie plenerowe widowisko – koncertowe wykonanie „Czarodziejskiego fletu”.

Szczegóły: www.operakameralna.pl

25. Festiwal Mozartowski w Warszawie, 8 czerwca – 25 lipca

Polityka 24.2015 (3013) z dnia 09.06.2015; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "25 lat z Mozartem"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną