Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Wspomnienia niegrzecznego mundurka

AC/DC już wkrótce w Warszawie

Brian Johnson i Angus Young. Tegoroczny koncert na stadionie Wembley w Londynie. Brian Johnson i Angus Young. Tegoroczny koncert na stadionie Wembley w Londynie. Jim Dyson / Getty Images
Zaczynali w australijskich pubach i knajpach ze striptizem, by po latach ekscytować tłumy zgromadzone na stadionach. 25 lipca na Stadionie Narodowym zagra AC/DC.
AC/DC na początku kariery, 1976 r.Michael Putland/Getty Images AC/DC na początku kariery, 1976 r.

Pięć lat temu zagrali na trawiastej płycie aeroklubowego lotniska na warszawskim Bemowie. 70-tys. widownia otrzymała z nawiązką to, na co czekała. Dziennikarze pisali później, że AC/DC podbiło Bemowo, ale chyba nie tylko Bemowo, bo ten ekstremalnie głośny popis całkiem wyraźnie było słychać na Jelonkach, Bielanach i na całym Żoliborzu. Nie przypadkiem do AC/DC przylgnął epitet „elektrownia jądrowa” i pod tym względem orkiestra braci Youngów mogła z powodzeniem konkurować ze Slayerem, Anthraxem czy innymi „wymiataczami”.

Polityka 30.2015 (3019) z dnia 21.07.2015; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Wspomnienia niegrzecznego mundurka"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022